rum.perhegrigh.ru

Cine a spus că pisicile nu le place apa?!

Dacă credeți că toate pisicile se tem de apă, atunci sunt în mod clar greșit. Și cum sunt aceste pui drăguț de la National Park Bandhavgarh (Bandhavgarh National Park), că în India? Ele par să iubească pentru a stropi în apă!

Cine a spus că pisicile nu le place apa?!

Aceste două Bengal tigru pui cu enormă plăcere pus în scenă o comoție în piscina în timp ce mama lor se bucură de răcoarea în umbra copacilor.

Cine a spus că pisicile nu le place apa?!

cubs răutăcioase întors cu mama sa de a vâna, atunci când s-au întâlnit pe drum un mic lac. Familia lui Tiger pentru a potoli setea lor, iar apoi puii au început jocul lor. Aceste imagini remarcabile au reușit să fotograf natura în vârstă de 41 de ani, David Jenkins (David Jenkins), care a venit la Parcul Național pentru a face fotografii de animale sălbatice.

Cine a spus că pisicile nu le place apa?!

Dar pentru a satisface familia tigru, el nu se aștepta, așa că ia în considerare această întâlnire un noroc mare. - Totul sa întâmplat chiar în fața ochilor mei, - spune fotograful. - Am fost așezat în jeep, iar Tigrii nu par să acorde nici o atenție la mine. Ei au fost ocupați cu ei înșiși și relațiile lor.

Cine a spus că pisicile nu le place apa?!



- Potoli setea acestora, tigroaica a intrat în umbra unui copac din apropiere, iar tinerii să facă o adevărată forfotă. Ei au o mare plăcere în stropirea în apă rece, ca și în cazul în care acesta este elementul lor nativ. Dar acest tigru, pisică, care ar trebui cel puțin nu ca apa!

Cine a spus că pisicile nu le place apa?!

- Cu toate acestea, puiul a fost umplut cu distracție, energie bate peste margine. Am scos aparatul de fotografiat și a început să tragă. Pentru a fi sincer, starea lor în sine mi-a comunicat. Eu, de asemenea, a fost distractiv ca un copil! Cubs rulează în jurul reciproc, încercând să dobori un altul în apă și toate acestea în fața mamei sale.

Cine a spus că pisicile nu le place apa?!

Într-un moment, ca și în cazul în care a venit mintea la cap și împreună a mers la partea ei. Reuniunea a mamei și a puilor a fost atât de blând și atinge, ca și în cazul în care nu au mai văzut de secole. Umed și un pic obosit, au lipit de ea ca un foarte tineri pisoi, cu toate că acestea sunt mai mult ca tigrii adulți.

Cine a spus că pisicile nu le place apa?!

A fost prima mea fotografiile de tigru sălbatic capturat într-o zonă deschisă și nu de la adăpost. Am fost de planificare pentru a face fotografii de tigri, iar eu trebuie să fac a fost să vină trei săptămâni. Dar norocul a zâmbit pe mine și le-am întâlnit în prima zi a vizitei sale aici. Nu e de mirare ei spun, nu știi niciodată când vei avea noroc.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
În parcul Kruger doi lei luptă peste femeleÎn parcul Kruger doi lei luptă peste femele
Gheparzii de englezi, fotograful David NewtonGheparzii de englezi, fotograful David Newton
Foca scăpat fălcile unui mare rechin albFoca scăpat fălcile unui mare rechin alb
Fotografii rare de rasul canadianFotografii rare de rasul canadian
Grădina zoologică din Sumatra tigru Puii s-au născut subiecteGrădina zoologică din Sumatra tigru Puii s-au născut subiecte
Familia poartă pyayakkonena fotograf vilaFamilia poartă pyayakkonena fotograf vila
Tigroaică și pui din rezerva tadoba-andhariTigroaică și pui din rezerva tadoba-andhari
Întâlnire neașteptată cu un leopard PorcupineÎntâlnire neașteptată cu un leopard Porcupine
Kiwi mici de la National ZooKiwi mici de la National Zoo
O luptă disperată pentru viațăO luptă disperată pentru viață
» » » Cine a spus că pisicile nu le place apa?!
© 2021 rum.perhegrigh.ru