rum.perhegrigh.ru

Micul erou!

Acest mic dar curajos tineri leoparzii agățat de mama lui iubita, după propria lor ar putea respinge șacalilor foame.

leopard copil curajos

Foto: Michel și Christine Denis-Huot / Masai Mara din Kenya

Scena atunci când șacali foame urmărit un leopard de sex feminin și cei doi pui, au reușit să captureze fotografi din Franța, Michel și Christine Denis-Hout in rezervatia naturala Masai Mara, Kenya (Masai Mara din Kenya).

leopard copil curajos

Un cuplu de șacali a văzut un leopard de sex feminin, care a fost implicat în reinstalarea urmașilor săi într-o nouă locație mai sigură. Ei au început să hărțuiască familia, urmând pe urmele lui.

leopard copil curajos

La un moment dat, femela decide să ia una dintre tineri în gură pentru a accelera procesul de relocare, iar al doilea trebuie să fie accelerate oarecum, pentru a ține pasul cu mama.

leopard copil curajos

Puștiul se luptă să țină pasul cu mama lui, dar este prea mic și rapid devine epuizat. A fost apoi, șacali și a decis să ia un moment pentru a ataca copilul mic și lipsit de apărare.

leopard copil curajos



Probabil credeau că poate face față cu ușurință cu copilul, dar Predators nu se aștepta ca o astfel de Prichindelul poate da o ripostă reală. Și cum ar putea fi altfel, pentru că el - leopardul!

leopard copil curajos

Cubs au reușit să frâneze atacul de prădători foame pana la sosirea mamei sale, care, imediat dispersat obraznici, care a îndrăznit să atace copilul ei. Această mamă ar putea fi bine mândru de copilul lor, pentru că nu toată lumea pui ar fi putut fi atât de curaj se confrunte cu dușmanul său.

leopard copil curajos

Din fericire, totul sa terminat cu bine și femela, luând în gura mic erou său, a mers pe drum. - Când sora mea și am observat o familie de leoparzi - o femeie cu doi pui - spune în vârstă de 60 de ani, Kristin - apoi imediat a decis să le urmeze. Acesti copii au fost foarte frumos, iar noi nu am vrut să pierd un moment pentru a face fotografii cu ei.

leopard copil curajos

- Atunci când au existat șacali, liniște a încălcat imediat. Suntem foarte îngrijorați de acest copil, dar el a păstrat o inexpresibilitate! El - un adevărat erou! - Michelle admiră. - Un copil încearcă să apară agresiv - batjocură și întinzi spre sacalii foame, iar el a reușit încă să reziste până la sosirea mamei.

leopard copil curajos

În cele din urmă, dragonii au rămas cu nimic. Toată scena a durat aproximativ trei minute, dar eu și sora mea, se pare ca o eternitate, a spus Christine. - Ei bine, că totul sa terminat cu bine, iar leoparzii familia sa reunit din nou. Și întreaga poveste pentru noi a fost o adevărată aventură, care va rămâne în amintirile noastre pentru totdeauna.

leopard copil curajos

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Ceartă între doi zebreCeartă între doi zebre
Gnu a salvat-o de la un pui de leopardGnu a salvat-o de la un pui de leopard
Câini strămoși. Șacali și CoyoteCâini strămoși. Șacali și Coyote
Memphis Zoo leopard puiul sa nascutMemphis Zoo leopard puiul sa nascut
Krefeld Zoo a introdus tânăr leopard de zăpadăKrefeld Zoo a introdus tânăr leopard de zăpadă
Mangustă Viteazul din Masai Mara luptat patru leiMangustă Viteazul din Masai Mara luptat patru lei
Leul a trebuit să urce un copac pentru a scăpa de bivolLeul a trebuit să urce un copac pentru a scăpa de bivol
Leul pui se întoarce acasă nelinistit luiLeul pui se întoarce acasă nelinistit lui
Leoparzi din PhiladelphiaLeoparzi din Philadelphia
Zebra de MonartZebra de Monart
» » » Micul erou!
© 2021 rum.perhegrigh.ru