rum.perhegrigh.ru

Bufnițe negrese de fotograful britanic Russell Savory

British faunei sălbatice fotograf Russell Sevorri (Russell Cimbru) îi place pentru a trage păsări și dragostea lui cea mai mare este bufnita. Potrivit fotografului, bufnița este creaturi atât de interesante și misterioase pe care el le poate la nesfârșit a fotografia.

bufnițe negrese de fotograful britanic Russell Savory

Foto: Russell Cimbru Stow Maries Aerodromul Essex

Această bufniță mic (cucuveaua), este rapid zboară direct în obiectivul camerei, amintind de unele aeronave militare. Russell Sevoroi a reușit să captureze bufnița neobișnuit de zbor în această vară pe un aerodrom militar vechi din Essex (Stow Maries Aerodrome în Essex).

bufnițe negrese de fotograful britanic Russell Savory

- Owl strâns pliat aripi și rapid mutat spre mine, - spune fotograful în vârstă de 60 de ani. - Am avut un aparat de fotografiat cu un obiectiv de 600 mm, astfel încât imaginea a ieșit o calitate excelentă.

bufnițe negrese de fotograful britanic Russell Savory

- Aceasta pasare mica arăta foarte supărat când ea sa apropiat de mine. Cu toate acestea, am dat seama că pentru mine nu va provoca daune. Îmi place micile bufnițe. In ciuda dimensiunii sale mici, toate au un caracter puternic.

bufnițe negrese de fotograful britanic Russell Savory

bufnițe negrese de fotograful britanic Russell Savory

Ei sunt indivizi mici, care sunt uneori Sassy, ​​uneori amintind de oameni vechi morocănos, pensionat. Bufnitele sunt foarte curioase. Ele sunt interesante și ei sunt peste tot bagat „nasul“ lui.



bufnițe negrese de fotograful britanic Russell Savory

bufnițe negrese de fotograful britanic Russell Savory

- Cred că sunt fericit să pozeze pentru mine, iar eu de la acest mare placere. Brownies bufnițe prezentate în fotografiile mele, trăiesc pe un aeroport militar abandonat vechi, care a fost un refugiu pentru aeronave militare în timpul primului război mondial.

bufnițe negrese de fotograful britanic Russell Savory

bufnițe negrese de fotograful britanic Russell Savory

- Acest Airfield vechi a devenit casa lor natal, în cazul în care se simt în siguranță, - spune Russell. - Ei sunt aici! Am venit în acest loc pentru a trage bufnițe. Pentru aceasta, am folosit nu numai camera de obicei și o cameră de capcane, prin care păsările se simt în largul său și sa arătat în toată splendoarea sa.

bufnițe negrese de fotograful britanic Russell Savory

Aceste creaturi mici sunt încântați ochii mei, asa ca lasa acum ei vor fi multumiti cu alte persoane care nu sunt indiferenți față de creaturi cu pene! Una dintre fotografiile mele preferate - două bufnițe, se bucură de un apus de soare frumos, s-au întâlnit la aeroport militar vechi din Essex - a spus Russell Sevorri.

bufnițe negrese de fotograful britanic Russell Savory

Foto: Russell Cimbru Stow Maries Aerodromul Essex
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Prietenia neobișnuită între fotograf și mangustePrietenia neobișnuită între fotograf și manguste
Bufnitele de la fotografi Jari peltomaki si David tiplingaBufnitele de la fotografi Jari peltomaki si David tiplinga
Zambitoare bufniță hambarZambitoare bufniță hambar
Păsări Nocturnal. Specii de păsări nocturne de pradă. bufnițePăsări Nocturnal. Specii de păsări nocturne de pradă. bufnițe
Hatchling bufniță de la grădina zoologică cercănat PhoenixHatchling bufniță de la grădina zoologică cercănat Phoenix
Cuprins vrabie bufniță la domiciliu: sfaturiCuprins vrabie bufniță la domiciliu: sfaturi
Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill DohertyVânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty
Păsările de pradăPăsările de pradă
Pet bufnițăPet bufniță
Păsările de pradăPăsările de pradă
» » » Bufnițe negrese de fotograful britanic Russell Savory
© 2021 rum.perhegrigh.ru