rum.perhegrigh.ru

O pereche de hambar bufnite Yorkshire

O pereche de bufnite hambar din North Yorkshire, în Marea Britanie, a făcut prieteni cu varsta de 42 de ani, a faunei sălbatice fotograf Robert Fuller (Robert Fuller) și fericit a pozat pentru el.

O pereche de hambar bufnite Yorkshire

Foto: Robert Fuller / Thixendale, North Yorkshire

Conform poveștii fotografului, aceste bufnițe că cuib în apropierea casei sale din Tiksendeyle (Thixendale), a fost sezonul de reproducere fără succes anul trecut. În acest an, un om a decis să aibă grijă de vecinii lor, și de luni de zile a hrănit păsările prin aruncarea lor în șoareci și pui de găină.

O pereche de hambar bufnite Yorkshire

Tyto deveni rapid obișnuiți cu Robert și a început să aibă încredere în el, admite un bărbat la o distanță destul de aproape. Pe lângă păsările sunt folosite pentru echipamente foto rapid și. - Tyto repede am folosit pentru mine, arătând încredere deplină - a spus englezul.

O pereche de hambar bufnite Yorkshire

- chiar am crezut că au fost să aștepte pentru următorul meu aspect și acceptat cu bucurie „bunătăți“. Și în semn de recunoștință am fost lăsat să se apropie de ei, la interval foarte aproape. Imaginile perfect clar starea lor pașnică.

O pereche de hambar bufnite Yorkshire

Pe lângă fotografice obișnuită Mr. Fuller folosit camere GoPro care permit de a elimina animalele sălbatice la distanțe foarte apropiate, fixându comportamentul lor natural.



O pereche de hambar bufnite Yorkshire

Este demn de remarcat faptul că Barn Owl (lat. tyto) Sunt creaturi foarte secretosi pe care oamenii sunt tratate cu mare precauție. Există 14 specii de bufnițe hambar. În Anglia, populeaza bufniță comună hambar (lat. tyto alba) - specia este larg distribuit în întreaga lume, cu excepția Antarcticii.

O pereche de hambar bufnite Yorkshire

Alte bufnite hambar ele se disting printr-o formă de disc facial pronunțat în formă de inimă și un penaj mai luminos. În timpul sezonului de reproducere bufnita hambar folosește o paletă largă de sunete: păsări strigăt ascuțit sau ragusit în acest moment, uhayut și wheezing, mai mult decât o dată trecătorilor speriat. În afara sezonului de reproducere, aceste bufnițe este destul de tăcut.

O pereche de hambar bufnite Yorkshire

- Tyto foarte precaut de oameni, dar pentru mine au devenit obișnuit repede, - a spus Robert Fuller. - În semn de recunoștință pentru ceea ce le-am hrănit, mi-au răsplătit încrederea. Chiar m-au întâlnit, pentru care eu sunt foarte recunoscător.

O pereche de hambar bufnite Yorkshire

- Îngrijire bufniță hambar sălbatice adus la îndeplinire: ei au putut ridica de pe aripa doar două litri de 4 pui fiecare. Sunt foarte fericit că am fost în stare să obțină nu numai imagini excelente, dar, de asemenea, să participe la reproducerea lor, - a mărturisit fotograful englez.

Video: Robert Fuller / Thixendale, North Yorkshire
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Owlet Tomsk și familia sa neobișnuităOwlet Tomsk și familia sa neobișnuită
Bufnițe negrese de fotograful britanic Russell SavoryBufnițe negrese de fotograful britanic Russell Savory
Istoria boxer rasaIstoria boxer rasa
Imens piton albinos și familia IrwinImens piton albinos și familia Irwin
Forestiere, păsări de pradăForestiere, păsări de pradă
Păsări de pradăPăsări de pradă
Zambitoare bufniță hambarZambitoare bufniță hambar
Perfect împușcat fotograf scoțian KingfisherPerfect împușcat fotograf scoțian Kingfisher
Păsări Nocturnal. Specii de păsări nocturne de pradă. bufnițePăsări Nocturnal. Specii de păsări nocturne de pradă. bufnițe
Originile rasei Yorkshire TerrierOriginile rasei Yorkshire Terrier
» » » O pereche de hambar bufnite Yorkshire
© 2021 rum.perhegrigh.ru