rum.perhegrigh.ru

Gheparzii de englezi, fotograful David Newton

British faunei sălbatice fotograful David Newton (David Newton) imagini fascinante capturate de pisici de mare în timp ce pe safari în Masai Mara, Kenya (Masai Mara, Kenya).

Gheparzii de englezi, fotograful David Newton

Foto: David Newton / Masai Mara, Kenya

Gheparzii folosit acoperișul camionului ca o veghe, pentru vizionarea, astfel, de la înălțimea potențialului prada. Comportamentul său neașteptat al primului grup de turisti pisica cufundat în stare de șoc, forțat să părăsească SUV.

Cu toate acestea, David Newton a spus că a fost o decizie greșită, atâta timp cât vă aflați într-un vehicul, sunteți o parte din ea, dar de îndată ce vă lăsați mașina, te pune în pericol grav de atac de pradatori. - Acum, prădătorul poate considera ca te prada lor - spune fotograful.

David Newton - fotograf, scriitor, editor, care nu au fost anterior în safari cunoscut. - Sunt foarte fericit când am avut ocazia să călătorească Guvernatorului Camp Masai Mara (Governors Camp Masai Mara Reserve), și chiar și în calitate de membru al echipei SanDisk Extreme Team - spune Newton.

Gheparzii de englezi, fotograful David Newton

- Există un fel de muncă, din care este pur și simplu imposibil de a refuza, - spune David. - Sunt foarte norocos că am fost în stare să meargă acolo și să îndeplinească aceste pisici frumoase! Nu voi uita niciodată momentul în care un pui de ghepard și un adult au venit la camionul nostru, și apoi cu ușurință și grație a sărit pe ea!



- Ceea ce este interesant este faptul că noi, oamenii nu sunt interesați de ele, nu păreau să ne observe. Ei au nevoie de mașina noastră, dar nu am făcut-o. Gheparzii au folosit ca altitudine, cu o vedere frumoasă. Ei doar vâna, căutând prada lor, iar în acest moment nu reprezintă o amenințare pentru noi, desigur - în timp ce eram în mașină.

Gheparzii de englezi, fotograful David Newton

- In ciuda numeroasele sale ani de experiență fotograf profesionist, nu am avut să lucreze în astfel de locuri, - spune David. - Sarcina a fost simplu - a trebuit să aplice abilitățile și cunoștințele lor într-un mediu fundamental nou și nefamiliare și să aducă înapoi de la aceste locuri cât mai mult posibil fotografii de înaltă calitate.

- Pe parcursul întregului safari camera mea în modul de spargere, pentru că nu vrea să rateze un singur moment, care ar putea fi foarte important. Iar timpul pentru a schimba setările, de asemenea, nu a fost. Și această metodă în sine a justificat - am fost în stare să facă o mulțime de imagini mari.

Gheparzii de englezi, fotograful David Newton

David Newton (stânga) și gheparzi. Foto: David Newton / Masai Mara, Kenya

- Abilitatea de a efectua fotografierea continuă și un card de memorie bună este foarte importantă în astfel de circumstanțe, chiar și atunci când vine vorba de fotografierea unui obiect relativ staționar - explică fotograful.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Zbor de rechinZbor de rechin
Bufnitele de la fotografi Jari peltomaki si David tiplingaBufnitele de la fotografi Jari peltomaki si David tiplinga
Foca scăpat fălcile unui mare rechin albFoca scăpat fălcile unui mare rechin alb
Ceartă între doi zebreCeartă între doi zebre
Loris mici din Carolina de NordLoris mici din Carolina de Nord
Micul Zebra de la grădina zoologică monarto Australian ZooMicul Zebra de la grădina zoologică monarto Australian Zoo
Turtles într-un costum de baie!Turtles într-un costum de baie!
Gnu a salvat-o de la un pui de leopardGnu a salvat-o de la un pui de leopard
Fotograf macacFotograf macac
Mangustă Viteazul din Masai Mara luptat patru leiMangustă Viteazul din Masai Mara luptat patru lei
» » » Gheparzii de englezi, fotograful David Newton
© 2021 rum.perhegrigh.ru