rum.perhegrigh.ru

Ceartă între doi zebre

În sălbăticie, zebre demonstrează caracterul lor de multe ori nelinistita. Aici, în aceste fotografii vedem ruptura dintre un cuplu de zebre și explicația relației este greu de liniștit.

Ceartă între doi zebre

Showdown între două zebre în Masai Mara National Reserve / Justin Bowen

Masculul devine dreapta greu și cel mai probabil lovitură dureroasă copitele din spate partener la maxilarului. Acest cuplu temperamentala a reușit să ia o fotografie în vârstă de 40 de ani, fotograf Justin Bowen (Justin Bowen) în Kenya.

- Într-o dimineață, când ne întorceam dintr-o călătorie lungă, am fost capabili să îndeplinească mai multe zebre, - a declarat Dl. Bowen - dar mai ales atenția noastră două dintre ele. Ei au fost de sex masculin și feminin. Ei păreau să lămurească lucrurile, iar aceste relații nu au putut fi numit pașnic: mușcă, bate reciproc copite - părea foarte greu!

Ceartă între doi zebre

Masai Mara Rezervatie Nationala / Justin Bowen

Fotograful a cerut șoferului să oprească mașina, astfel încât acestea ar putea urmări animalele mici belicos. - Cuplul sa retras din turma, și a lovit o adevărată luptă între ele - continuă pentru om - Ei își dezgoli dinții, bate cap și picioare și, în general, a fost impresionant!

Ceartă între doi zebre

Masai Mara Rezervatie Nationala / Justin Bowen


- Am vrut să captureze această luptă, și am început să tragă. A fost o scenă mare! Din galopante entuziasm la mine am dat mâna, și m-am gândit că nu am apucat să facă poze bune. Cu toate acestea, totul sa dovedit la fel de bine posibil și imagini sa dovedit mare!

Ceartă între doi zebre

Masai Mara Rezervatie Nationala / Justin Bowen

Dl. Bowen a fost în Kenya pe un program special mondial Profesor de ajutor, ajutând la construirea de școli pentru copiii refugiați în tabără în apropierea orașului Rongai (Rongai).

- Am petrecut cea mai mare parte călătoriei noastre, oferind asistență și sprijin în satele mici și construirea de școli din ele. Și am avut norocul să treacă prin teritoriul Parcul Masai Mara National (Masai Mara). Am călătorit timp de trei zile, până când a întâlnit aceste zebre.

Ceartă între doi zebre

Masai Mara Rezervatie Nationala / Justin Bowen

- Datorită o locație bună și adâncimea noastră de fotografii pe teren sa dovedit perfect - spune Justin. Trebuie remarcat faptul că inițial locuită de zebră pe continentul african. Acum, zona lor a scăzut în mod semnificativ ca urmare a achiziției de teritoriu de către om. Acest animal magnific este amenințat cu dispariția.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Gheparzii de englezi, fotograful David NewtonGheparzii de englezi, fotograful David Newton
Micul Zebra de la grădina zoologică monarto Australian ZooMicul Zebra de la grădina zoologică monarto Australian Zoo
Denver Zoo salută mânz zebră GrevyDenver Zoo salută mânz zebră Grevy
Gnu a salvat-o de la un pui de leopardGnu a salvat-o de la un pui de leopard
Jaguar vs CaimanJaguar vs Caiman
Copil de munte zebră sa născut la grădina zoologică din BlackpoolCopil de munte zebră sa născut la grădina zoologică din Blackpool
Elefanți de mare de la Justin HoffmanElefanți de mare de la Justin Hoffman
Odată ce banda, două benzi ...Odată ce banda, două benzi ...
Mangustă Viteazul din Masai Mara luptat patru leiMangustă Viteazul din Masai Mara luptat patru lei
Leul a trebuit să urce un copac pentru a scăpa de bivolLeul a trebuit să urce un copac pentru a scăpa de bivol
» » » Ceartă între doi zebre
© 2021 rum.perhegrigh.ru