rum.perhegrigh.ru

Turtles într-un costum de baie!

Dr. David Booth a fost de mai mulți ani studiind de broască țestoasă verde australian. Una dintre ultimele sale lucrări a fost observarea modificărilor craniului a temperaturii corpului.

Turtles într-un costum de baie!

„Nu este nici un secret faptul că mulți oameni de știință prezic încălzirea globală, ceea ce înseamnă că va exista o creștere a temperaturii în mări și oceane. In studiile lor, am vrut sa ma uit la țestoase și să efectueze o serie de teste care pot ajuta în viitor, pentru a menține populația acestor reptile „, - a spus el într-un interviu cu David Booth.

Om de știință preocupat dacă țestoasele se adapteze la schimbarea condițiilor de mediu pot mediului. Mulți oameni știu că sexul țestoase depinde în mare măsură de temperatura. Dacă temperatura este sub un anumit prag, atunci ouale eclozeze numai masculi. Dacă cele de mai sus - este doar femelele.

Turtles într-un costum de baie!

Cercetarile sale Dr. Booth a fost deja din 2006 ...


în vârstă de 54 de ani, David Booth întrebat dacă o broască țestoasă nou-născuți vor supraviețui schimbările bruște de temperatură? Omul ar avea pentru o lungă perioadă de timp de mers pe jos în jurul cozii, dar soția lui a sugerat că el a folosit în cercetare costumele lui lycra.

Turtles într-un costum de baie!

Pe una dintre țestoase purta costum verde luminos lycra

„Am plecat de la casa cu doua tricoului lycra. Odată ce aceste costume de baie a aparținut copiilor noștri, dar când au crescut, lucrurile au fost lăsate la o greutate moartă. Și apoi soția mea a sugerat să le folosească în cercetarea mea. Ea a făcut din costume de baie vestelor vechi mici pentru țestoase, și știu - au ajutat cu adevărat. Costume perfect facut fata cu sarcina de a netezi scăderea temperaturii, și se lasă să se simtă bug-uri complet confortabil. În plus, materialul (lycra) se caracterizează prin flexibilitate și costume stau perfect pe țestoase, nu restricționarea liberei lor „, - spune David Booth.

Turtles într-un costum de baie!

Costume permit turtles să se simtă bine în apă la o temperatură ușor deasupra sau sub norma ...

Acum, la Universitatea din Queensland orașului australian, unde lucrează David Booth, înoată mai multe broaște țestoase, îmbrăcați în costume luminoase verde lycra.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Broască țestoasă Toad mlăștinoase din Adelaide ZooBroască țestoasă Toad mlăștinoase din Adelaide Zoo
Vitamine pentru țestoase krasnouhihVitamine pentru țestoase krasnouhih
Țestoaselor uriașe Young de la grădina zoologică Zoo TulsaȚestoaselor uriașe Young de la grădina zoologică Zoo Tulsa
Un mod sigur de a determina sexul roșii țestoaseUn mod sigur de a determina sexul roșii țestoase
Cum să te trezești glisoare roșu urecheat?Cum să te trezești glisoare roșu urecheat?
Îngrijire și broaște țestoase hrănire krasnouhihÎngrijire și broaște țestoase hrănire krasnouhih
Sexare țestoase krasnouhihSexare țestoase krasnouhih
Se pune somnul de firimituri: somn roșii țestoaseSe pune somnul de firimituri: somn roșii țestoase
Cum de a determina sexul roșu-broasca testoasa?Cum de a determina sexul roșu-broasca testoasa?
Ce pește pentru a alimenta glisoare roșii urecheat?Ce pește pentru a alimenta glisoare roșii urecheat?
» » » Turtles într-un costum de baie!
© 2021 rum.perhegrigh.ru