rum.perhegrigh.ru

Fluturi și libelule de fotograful Mauro Maione

fotografii uimitoare de fluturi și libelule care stau pe flori, nu poate capta imaginația desenelor și modelelor sale exotice. Aceste imagini sunt realizate colorate de 58 de ani, italian amator fotograf Mauro Maione (Mauro Maione), căruia îi place să recurgă la soluții non-standard.

Fluturi și libelule de fotograful Mauro Maione

Foto: Mauro Maione / Castelli Romani Park, în apropiere de Roma

Album foto cu fluturi, în care Mauro a decis să captureze insectele care se bucură de nectar, a devenit unul dintre ultimele lucrări ale autorului. În termen de câteva zile, italianul a trebuit să mă trezesc dimineața devreme (de multe ori înainte de zori) și să ajungă la o mică poiană în parcul Castelli Romani (Castelli Romani Park), la o oră de la Roma.

Fluturi și libelule de fotograful Mauro Maione

A început să stai pe spate și să aștepte ... Fotograf urmat îndeaproape fluturarea peste flori de insecte, iar când s-au așezat pe planta a început să tragă. - Cea mai grea parte a fost de așteptare, - spune dl Maione - dar a meritat.

Fluturi și libelule de fotograful Mauro Maione

- Ca urmare, fotografiile pot fi văzute fluturi minunat care seamănă cu petalele unei flori. Într-una din lucrările fotografului poate fi văzut doar șase fluturi, cu pricepere stând pe o floare.

Fluturi și libelule de fotograful Mauro Maione



Mauro Maione a devenit interesat de fotografie în urmă cu câțiva ani. - Din păcate, nu am întotdeauna posibilitatea și timpul să se angajeze în hobby-ul lor preferat, așa cum mi-ar place, - spune fotograful. Cele mai multe ori, Mauro petrece la locul de muncă, și funcționează vânzătorul de electronice.

Fluturi și libelule de fotograful Mauro Maione

- Album foto cu fluturi a devenit special pentru mine, pentru că am pus o mulțime de inimă și răbdare în ea. Am venit la sistemul de compensare bine înainte de zori și petrece câteva ore așteptând momentul potrivit. Dar pentru primul fluture în soare - pur și simplu delicios! - amintește dl Maione.

Fluturi și libelule de fotograful Mauro Maione

Potrivit fotografului, a fost foarte interesant sa ma uit, nu numai de fluturi, dar, de asemenea, pentru faptul ca natura se trezește! În plus față de fluturi în lentila italianului a prins o libelulă, și chiar se roagă mantises, care, deși acestea sunt cele mai grave prădători, dar ele arata foarte armonios în fundal o floare frumoasă.

Fluturi și libelule de fotograful Mauro Maione

Mauro Maione admira modele bizare pe aripi de fluturi, în special, a lovit simetria acestor modele. Modelul de top al sedinta foto a devenit un fluture-navigație (lat. Papilionidae), Aporie Crataegi (lat. aporie Crataegi) Și albastru (lat-împânzit de argint. Plebejus ARGUS).

Fluturi și libelule de fotograful Mauro Maione

Foto: Mauro Maione / Castelli Romani Park, în apropiere de Roma
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Dewdrops dragonflyDewdrops dragonfly
Idilă familieIdilă familie
Transformare uimitoare a unui greierTransformare uimitoare a unui greier
În parcul Kruger doi lei luptă peste femeleÎn parcul Kruger doi lei luptă peste femele
Concurs foto de Societatea Zoologica din Londra Premiul 2015Concurs foto de Societatea Zoologica din Londra Premiul 2015
Israelul a prezentat grădina zoologică copil rinocer albIsraelul a prezentat grădina zoologică copil rinocer alb
Familia poartă pyayakkonena fotograf vilaFamilia poartă pyayakkonena fotograf vila
Real între Ernes japoneze și macaraReal între Ernes japoneze și macara
Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill DohertyVânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty
O zi din viața lui MantisO zi din viața lui Mantis
» » » Fluturi și libelule de fotograful Mauro Maione
© 2021 rum.perhegrigh.ru