rum.perhegrigh.ru

Vânătoare delfini în largul coastelor Africii de Sud

Delfinii sunt printre cele mai elegant al oceanelor locuitorilor. Cu toate acestea, atunci când vine vorba de vânătoare în comun, ele sunt capabile să creeze haos, uitând complet inteligența, spune Rainier și Silke Schimpf (Rainier și Silke Schimpf), un cuplu de fotografi de animale sălbatice din Port Elizabeth (Port Elizabeth), în Eastern Cape provincie (Africa de Sud).

Vânătoare delfini în largul coastelor Africii de Sud

Foto: Rainier și Silke Schimpf / Port Alfred, Africa de Sud

Fotografi au reușit să captureze incredibil de vânătoare o turmă de delfini alb-fețe. Aproximativ 800 de animale au adunat în apele din largul coastei Africii de Sud. Delfinii care sa ridicat deasupra apei, apoi brusc sa dus la fund. Ei au rotunjit o școală de pește la suprafață pentru a face mai ușor să-l prind.

Vânătoare delfini în largul coastelor Africii de Sud

- Părea o nebunie reală! Sute de delfini, sute de pește, iar apa câteva zeci de pescăruși care au fost, de asemenea, nu potrivnic să mănânce pradă ușoară - spune Rainier Schimpf.

Vânătoare delfini în largul coastelor Africii de Sud

- O imagine similară este văzut pentru prima dată, așa că am ajuns la afaceri. Sângele umplut cu adrenalină, mâinile tremurau și inima mea a fost bate ca un nou restaurant, dar soția mea și m-am tras împreună și a încercat să fotografieze, nu încearcă să rateze cele mai interesante momente.

Vânătoare delfini în largul coastelor Africii de Sud

Aceste imagini, luate în luna martie a acestui an, în largul coastei Port Alfred, a simțit puterea și frumusețea acestor animale marine. Soția mea și cu mine suntem foarte fericiți că am reușit să transmită frumusețea acestei acțiuni incredibile, - spune dl Schimpf.



Vânătoare delfini în largul coastelor Africii de Sud

Vânătoare delfini în largul coastelor Africii de Sud

delfini alb-verso și delfini comune (lat. Delphinus delphis) Poate atinge viteze de aproximativ 47 de kilometri pe oră și înot pe distanțe mari - peste 150 de kilometri pe zi. Delfinii se hrănesc cu pește, inclusiv sardine și macrou. Uneori poate vâna pentru cefalopode. A doua zi, ei pot mânca până la 20 kg de pește.

Vânătoare delfini în largul coastelor Africii de Sud

Vânătoare delfini în largul coastelor Africii de Sud

delfini alb-verso sunt cele mai comune membri ai familiei sale, care trăiesc în apele Europei. De asemenea, ele sunt adesea găsit în largul coastei de est a Americii de Nord și de Sud, în partea de est a Oceanului Pacific, în apele din Noua Zeelandă și Tasmania, precum și în Madagascar, Japonia, Coreea și Taiwan.

Vânătoare delfini în largul coastelor Africii de Sud

Potrivit lui Rainier si Silke Schimpf, delfinii comune nu au fost speriat și i vânat chiar în afara de barca, ceea ce a făcut posibil pentru cupluri sa ma uit la tot ce se întâmplă de aproape și de a face o mulțime de imagini mari.

Vânătoare delfini în largul coastelor Africii de Sud

Foto: Rainier și Silke Schimpf / Port Alfred, Africa de Sud
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Delfin albastru pește - o frunte abruptăDelfin albastru pește - o frunte abruptă
Bufnitele de la fotografi Jari peltomaki si David tiplingaBufnitele de la fotografi Jari peltomaki si David tiplinga
Tineri rechini, pică, Carolina de NordTineri rechini, pică, Carolina de Nord
Atac nereușit rechin albAtac nereușit rechin alb
Fotografie Incredible GannetFotografie Incredible Gannet
Foca scăpat fălcile unui mare rechin albFoca scăpat fălcile unui mare rechin alb
Balene cu cocoașă în largul coastelor Californiei!Balene cu cocoașă în largul coastelor Californiei!
Impasul a fost atacat de pescarusi foame și arogantImpasul a fost atacat de pescarusi foame și arogant
Akara delfin (itany aequidens)Akara delfin (itany aequidens)
În largul coastei Norvegiei a găsit balena cu cocoașă albÎn largul coastei Norvegiei a găsit balena cu cocoașă alb
» » » Vânătoare delfini în largul coastelor Africii de Sud
© 2021 rum.perhegrigh.ru