rum.perhegrigh.ru

Lynx pe un cactus

Posibilitatea de a capta aceste cadru de imagine unică din Arizona Kurt Fonger a așteptat aproape patruzeci de ani. El și soția lui Marta au devenit martori ai modului în care partea de sus a doisprezece-cactus urcat puma și a avut loc calm acolo timp de mai multe ore.

Lynx pe un cactus

Curt Fonger

Roșcat prădător au încercat să scape de bântuit pumele ei, și singura cale de ieșire a fost pentru ea să urce în vârful gigant Carnegie, sau saguaro, și să rămână acolo până la sfârșitul zilei. Mai multe poze surprins rasi încredere calm, care cu demnitate privit în jur, ca și cum ar sta pe un piedestal, iar ochii ei de chihlimbar întâlnit acum și apoi cu ochii Kurt, ca și în cazul în care îndemnând să nu piardă timpul și să ia niște poze. „Mi se părea că ea a fost prezintă“, - spune fotograful.

Lynx pe un cactus

Curt Fonger

Lynx a avut chiar timp să ia un pui de somn pe patul său de spinosa și la asfințit tocmai a plecat la fel de repede cactus, lăsând cuplu Fonger extatică. „A fost filmul, pe care fiecare fotograf așteaptă toată viața mea. Am fost foarte norocos „, - nu ascunde bucuria Curt Fonger.

Lynx pe un cactus

Curt Fonger

Cactus, care a avut loc toată ziua trap, numit Saguaro, sau gigant Carnegie, si este proprietatea statului Arizona. Pentru daune sale Cei care încalcă legea se confruntă cu o pedeapsă cu închisoarea de până la douăzeci și cinci de ani.

Lynx pe un cactus

Curt Fonger

Lynx pe un cactus

Curt Fonger
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Fauna țării antice: brontoscorpio semăna?Fauna țării antice: brontoscorpio semăna?
Gecko dansGecko dans
Raccoons: copii, cum ar fi copiiRaccoons: copii, cum ar fi copii
HachikoHachiko
Cub și caracalsCub și caracals
Poze neobișnuite din Nancy RosePoze neobișnuite din Nancy Rose
ConținutConținut
Zâmbet gigantZâmbet gigant
Bivoli împotriva unui leuBivoli împotriva unui leu
Leul a trebuit să urce un copac pentru a scăpa de bivolLeul a trebuit să urce un copac pentru a scăpa de bivol
» » » Lynx pe un cactus
© 2021 rum.perhegrigh.ru