rum.perhegrigh.ru

Bivoli împotriva unui leu

Asistat o situație unică a devenit Walcott Dave (Dave Woollacott), care se întorcea acasă cu soția sa, după celebrarea aniversării căsătoriei de 33 de ani. Drumul trecea prin Parcul National Kruger (Africa de Sud), iar pe unul dintre transformă un om a observat o cireadă de bivoli, iar leul se strecoara usor pe el ...

Bivoli împotriva unui leu

S-ar părea nimic special, iar leul doar de vânătoare, ci o secundă mai târziu, situația sa schimbat radical. Regele animalelor a fost pe cale să devină pradă!

„Această aniversare ne-am decis să sărbătorească o excursie la Parcul Național Kruger. De-a lungul zilei am trecut prin parc și am privit animalele locale, dar cel mai interesant lucru este deja ne așteaptă la ieșirea din parc. Începea să se nori negri, și aeriene de furtună grele au fost colectarea, nu de bun augur. Tocmai am condus până la poarta Phabeni, să iasă din parc, și acolo am văzut pe colțul un leu și bivol „- spune Dave Wolcott.

Bivoli împotriva unui leu

leu Teribil sau un pisoi speriat?!


Omul spune că animalele erau într-o albie uscată. Leo s-au majorat cu atenție la bivolii de pe malul stâng, dar a fost văzut. Părea să aibă bivol speriat un animal de pradă formidabil și fugi, dar reacția animalului a fost oarecum diferit. În câteva secunde, au fost grupate și s-au grabit spre luat prin surprindere de această turnură a evenimentelor leu.

Într-o clipă, regele tuturor animalelor sa transformat într-o pisică lașă, care a fost forțat să se întoarcă coada și luptat ulepotyvat de o turmă furios!

Bivoli împotriva unui leu

„Când leul a văzut că el a fost graba turma de bivoli pe fața lui a fost afișată o astfel de groază reală pe care chiar m-am simțit oribil. Dacă ar fi prins cu el, atunci ar călca până la moarte! „- a spus Dave.

Din fericire, Lions alerga repede, și Hunter nostru nesetata, care rulează de-a lungul gura uscată a râului aproximativ o sută de metri, el a alunecat în tufișuri, unde a fost în condiții de siguranță. Bivoli, de asemenea, face față cu succes amenințarea, el a mers înapoi la afacerea lui ...

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Fotografii rare de rasul canadianFotografii rare de rasul canadian
Întâlnire neașteptată cu un leopard PorcupineÎntâlnire neașteptată cu un leopard Porcupine
Kiwi mici de la National ZooKiwi mici de la National Zoo
Camka Hippo proteja copilul lor de crocodilCamka Hippo proteja copilul lor de crocodil
Leul a trebuit să urce un copac pentru a scăpa de bivolLeul a trebuit să urce un copac pentru a scăpa de bivol
Leul pui se întoarce acasă nelinistit luiLeul pui se întoarce acasă nelinistit lui
Gelada de CanterburyGelada de Canterbury
Micul excursie sub capota masiniiMicul excursie sub capota masinii
Impala este ascuns de urmărire într-o mașină cu turiștiImpala este ascuns de urmărire într-o mașină cu turiști
Întâlnire cu ghepard în Parcul Național SerengetiÎntâlnire cu ghepard în Parcul Național Serengeti
» » » Bivoli împotriva unui leu
© 2021 rum.perhegrigh.ru