rum.perhegrigh.ru

Hen a pus un ou imens!

A prezentat o surpriză de găină ouătoare proprietarii lor Steve și Annie Eggintonam Somerset County. În cazul în care cuplul a decis încă o dată pentru a verifica straturile, a devenit clar că unul dintre ei a adus ou, dimensiunea, care a fost de trei ori mai mult decât de obicei!

Steve și Annie au fost pur și simplu uimit de dimensiunea gigantică a ouălor, iar femela pe nume Jessica, care a adus oul, privit impasibil. În cazul în care oul în cele din urmă cântărit, sa constatat că acesta cântărește la fel de mult ca 6 uncii, sau aproximativ 170 de grame!

Jessica ou atât de neobișnuit pus în noaptea de 31 iulie. Annie Egginton a spus că această zi a fost ziua ei (femeia a împlinit 59 de ani), iar ea crede că, în acest fel o femela a decis să o felicit.

„Pentru toți acești ani, am avut o mulțime de găini, dar soția mea și nu am mai văzut așa ceva. Acum avem doar trei pui (Jessica, Henrietta și Doris), și pune în mod regulat ouă. Desigur, am găsit un ou destul de mare, dar că o astfel - niciodată! „- spune Steve Egginton.

Între timp, Steve lucrează cu pui, găini pe parcursul ultimelor trei decenii, astfel încât Jessica a prezentat într-adevăr o surpriză uriașă. Cu toate acestea, chiar și cu astfel de ouă de dimensiuni impresionante, carnea de pui nu a reușit să stabilească un nou record, și cel mai mare ou de pui din lume este considerată încă un ou cu o greutate de 450 de grame!

„Desigur, am luat o imagine a unui ou gigant, dar lăsați-l în memorie nu. Am făcut soția sa o omletă excelent pentru micul dejun, și am avut un singur ou“, - a spus el într-un interviu cu Steve Dailymail.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Nu puii se nasc fără un cocoș și cum se întâmplă acest lucru?Nu puii se nasc fără un cocoș și cum se întâmplă acest lucru?
Imens piton albinos și familia IrwinImens piton albinos și familia Irwin
Cum de a determina vârsta de pui?Cum de a determina vârsta de pui?
Dl riscuri și rățuște saleDl riscuri și rățuște sale
Lene mică din BaltimoreLene mică din Baltimore
Prepelițe: rasa de direcție ouPrepelițe: rasa de direcție ou
Platypus din pepiniera Healesville a fost de 20 de ani!Platypus din pepiniera Healesville a fost de 20 de ani!
Cât costă un pui viu? Costul de păsări de curteCât costă un pui viu? Costul de păsări de curte
Adopții printre animaleAdopții printre animale
Bacterii Squid și luminoaseBacterii Squid și luminoase
» » » Hen a pus un ou imens!
© 2021 rum.perhegrigh.ru