rum.perhegrigh.ru

Rat ajunge la mal din cauza broasca

Asistența reciprocă nu este străin ființelor vii, în special atunci când judecat de aceste imagini care ar putea face indian faunei sălbatice fotograf Azam Husain (Azam Husain), în suburbiile Lakhno (Lucknow), în nordul Indiei.

Rat ajunge la mal din cauza broasca

Foto: Azam Husain / Lucknow

Cuplu de șobolan a căzut într-un iaz și nu a putut ieși din apă pe cont propriu, dar din fericire a ajuns, broasca și a oferit înec rozătoare spate larg.

- Am parcat scuterul meu pe malul unui mic iaz, - spune Azam Hussain. - După câteva minute, am observat în apă este ceva impotmolita. după ce se uită un pic, am văzut Krysenko, care încerca să-și păstreze o grămadă de gunoi plutind în iaz.

Rat ajunge la mal din cauza broasca

- Animalul luptat să rămână pe linia de plutire, dar puterea lui ebbed. Și dintr-o dată, să-l ajute a venit broasca, înlocuind rozătoare epuizat spate. Rat, nu ezitați să luați ajutor. A trebuit să ajunge rapid dintr-un rucsac și camera pentru a face câteva fotografii.



- Ai fi crezut că două creaturi complet diferite vorbeau aceeași limbă - fotograful amintește. - Rat a urcat cu dexteritate pe spatele salvatorul său. A fost o scenă foarte emoționant - spune Azam.

Rat ajunge la mal din cauza broasca

- Am fost fascinat de modul în care broasca a ajutat Krysenko care a intrat în necazuri. Erau ca niște prieteni care nu vor părăsi niciodată reciproc în situații dificile. Când au ajuns la mal, broasca și a fugit șobolanul departe în direcții diferite, dar, din păcate, să fotografieze acel moment nu am avut timp.

Imaginile arată clar cât de mică de șobolan stă pe partea din spate broasca, și este în ea transporta rândul său la mal. - Micul șobolan luptat amfibie agăță înapoi, doar pentru a nu cădea înapoi în apă. S-a văzut că de șobolan mic a fost foarte obosit și el nu avea mai multă putere de a lupta cu elementul apă.

Rat ajunge la mal din cauza broasca

Cu toate acestea, în ciuda oboseala și teama de înec, de șobolan mici perked rapid de îndată ce au ajuns la salvarea de teren: a sărit repede în jos din partea din spate a broasca și a dispărut în iarba înaltă. - Totul sa întâmplat atât de repede încât nu am avut timp nici să ia o imagine de această ultimă scenă - a recunoscut fotograf indian.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Specii extincte de amfibieni: Va fi oare posibil să clona reobatarhusa?Specii extincte de amfibieni: Va fi oare posibil să clona reobatarhusa?
Oh, hai plimbare!Oh, hai plimbare!
Țestoaselor uriașe Young de la grădina zoologică Zoo TulsaȚestoaselor uriașe Young de la grădina zoologică Zoo Tulsa
Zambitoare bufniță hambarZambitoare bufniță hambar
Ce se întâmplă dacă o broască țestoasă acvatice nu mănâncă?Ce se întâmplă dacă o broască țestoasă acvatice nu mănâncă?
Vodokras broasca (Hydrocharis morsus-ranae, Linne.): Fotografii, clipuri video, păstrând, de…Vodokras broasca (Hydrocharis morsus-ranae, Linne.): Fotografii, clipuri video, păstrând, de…
Poze neobișnuite de șobolaniPoze neobișnuite de șobolani
Conținutul de broască țestoasă stea indian acasăConținutul de broască țestoasă stea indian acasă
Masculii broaște de sticlă și urmașii lor viitoareMasculii broaște de sticlă și urmașii lor viitoare
Joc periculosJoc periculos
» » » Rat ajunge la mal din cauza broasca
© 2021 rum.perhegrigh.ru