rum.perhegrigh.ru

Tineri gorilele sociabili din Parcul Virunga

În ciuda faptului că acest doi ani gorilă copil de munte din familia Sabino (Sabinyo), jucând în pădure de bambus Parcul National Virunga (Parcul National Virunga), Rwanda, și trăiește într-o regiune muntoasă de la distanță a Africii Centrale, departe de civilizatie, este cu plăcere și fără teamă pozează.

tineri gorilele sociabili din Parcul Virunga

Foto: Peter Stanley / Parcul National Virunga din Rwanda

Potrivit lui Peter Stanley (Peter Stanley), fotograf animale sălbatice în vârstă de 39 de ani, acest copil este un model cu adevărat talent înnăscut.

tineri gorilele sociabili din Parcul Virunga

- Acest copil a aratat pe camera toate abilitățile lor artistice și acrobatice, - spune publicația corespondenți fotograf Daily Mail. - Și ceea ce este cel mai interesant, nu este absolut frică de oameni, dar în aceste locuri încă mai există bande de braconaj.

tineri gorilele sociabili din Parcul Virunga

Copilul a fost destul de o mică distanță de la un grup de biologi și turiști care vin la aceste locuri pentru a vedea gorilele de munte a căror populație este astăzi o mulțime de frică.

tineri gorilele sociabili din Parcul Virunga

Cel mai impresionat cu tatăl băiatului, un imens mascul alfa de argint numit Guhonda (Guhonda), care are o greutate de aproximativ 223 kg! După cum sa sugerat de către experți, aceasta este cea mai mare gorile de sex masculin munte din lume. Și copilul în vârstă de 2 ani este cel mai recent descendenților Guhondy si Sabina (Sabinyo).

tineri gorilele sociabili din Parcul Virunga

- Gorilla sa comportat foarte calm, - spune Peter - ei nu s-au temut de noi. Impresia a fost că ei păreau să înțeleagă că nu le face rău. Și acest copil, la toate, văzând aparatul de fotografiat, a devenit instantaneu să pozeze în fața mea.



tineri gorilele sociabili din Parcul Virunga

- El a arătat chiar și celebrul lovit cu pumnul în piept, care efectuează în mod exclusiv gorila de sex masculin, care arată în acest fel puterea incredibilă, puterea și autoritatea. Am mai văzut doar în filme, dar acum am putut vedea pe viu. Este minunat!

tineri gorilele sociabili din Parcul Virunga

Peter este un profesor de biologie, care a venit la parcul Virunga din Tanzania pentru a vedea faimoasele gorilele de munte. - Am avut o mare de timp vizionarea acestor animale magnifice. În timpul întâlnirii noastre cu gorilele au avut loc doar o singură dată, atunci când venele mele sânge ...

tineri gorilele sociabili din Parcul Virunga

- Sa întâmplat când am ajuns prea aproape de Guhonde. El a reacționat ca un fulger și a fugit spre noi, dar el nu a fost de gând să atace - a fost doar un avertisment prietenos, așa că l-am tratat cu respect și păstrat distanța lor.

tineri gorilele sociabili din Parcul Virunga

Virunga - Parcul Național în Republica Democratică Congo, una dintre cele mai vechi rezervații naturale din Africa. Parcul este situat în apropiere de granița cu Uganda și are o suprafață de 7800 de kilometri pătrați.

tineri gorilele sociabili din Parcul Virunga

Parcul National Virunga este inclus în Patrimoniul Mondial UNESCO, în plus, este inclusă în lista de obiecte care sunt în pericol de distrugere.

Video: Parcul National Virunga din Rwanda
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Losonok care crede că e un câineLosonok care crede că e un câine
Vedere de sus: fotografii uimitoare animale OkavangoVedere de sus: fotografii uimitoare animale Okavango
Kiwi mici de la National ZooKiwi mici de la National Zoo
O luptă disperată pentru viațăO luptă disperată pentru viață
Eagles stepa pus în scenă o luptă din cauza producțieiEagles stepa pus în scenă o luptă din cauza producției
Rularea girafe de fotograf Charlene bakkioniRularea girafe de fotograf Charlene bakkioni
Impala este ascuns de urmărire într-o mașină cu turiștiImpala este ascuns de urmărire într-o mașină cu turiști
Întâlnire cu ghepard în Parcul Național SerengetiÎntâlnire cu ghepard în Parcul Național Serengeti
Buffalo Zoo întâmpină gorilă copilBuffalo Zoo întâmpină gorilă copil
Hippo Hărțuirea pe râul Chobe în BotswanaHippo Hărțuirea pe râul Chobe în Botswana
» » » Tineri gorilele sociabili din Parcul Virunga
© 2021 rum.perhegrigh.ru