rum.perhegrigh.ru

Întâlnire cu ghepard în Parcul Național Serengeti

Faptul că toți membrii pisica sunt foarte curios, a trebuit să facă în vârstă de 31 de ani, fotograf australian Bobby-Jo Clow (Bobby-Jo Clow), care a sosit în Parcul Național Serengeti, Tanzania, în Africa de Est pentru a trage animale sălbatice.

Întâlnire cu ghepard în Parcul Național Serengeti

Foto: Bobby Jo-Clow / Parcul National Serengeti din Tanzania

El a reușit să facă o fotografie incredibilă a unui ghepard, ridica mașina lui. Omul a fost în safari, când dintr-o dată, de nicăieri, a apărut un tânăr ghepard curios.

Întâlnire cu ghepard în Parcul Național Serengeti

După mers pe jos un pic capota mașinii, animalul nu a ezitat să sară de pe acoperiș și poked capul într-o gură de vizitare deschisă și a fost curios uita la pasageri. Bobby-Jo Clow a început imediat de fotografiere, pentru a capta acest moment extraordinar.

Întâlnire cu ghepard în Parcul Național Serengeti

obturator se aude un prădător pic speriat, el a început să publice un șuierat și dezveli colții uriașe. Dar, după un moment ghepard calmat și a început să se plimbe în liniște SUV. Potrivit fotografului, nimeni în această situație nu a fost rănit - toate sunt în viață și sănătos!

Întâlnire cu ghepard în Parcul Național Serengeti

- Acest tânăr Cheetah sa comportat destul de calm, - spune el Australian - cu excepția dată șuierat și dezveli dinții la mine. Dar eu nu speriat atunci cand pisica mare cauta la mine.



Întâlnire cu ghepard în Parcul Național Serengeti

- Dimpotrivă, în acel moment am simtit un sentiment minunat, care nu poate fi descrisă, dar nu a fost frica - a spus Bobby Joe. Eu chiar nu a putut imagina că așa ceva se poate întâmpla cu mine. A fost o experienta incredibila pe care nu o voi uita.

Întâlnire cu ghepard în Parcul Național Serengeti

- Este comuniune cu pisica sălbatică mi-a facut foarte fericit! - omul a recunoscut. - Se uită în interiorul mașinii, încercând să vadă cine mai este în mașină. Mâinile îmi tremurau dintr-un exces de adrenalina, dar nu am elimina aparatul de fotografiat și a continuat să tragă.

Întâlnire cu ghepard în Parcul Național Serengeti

Cel mai probabil, ghepardul a urcat în SUV pentru a obține o imagine de ansamblu a zonei. Tutte mari pisici de pradă atunci când încearcă să caute prada. Pentru a satisface curiozitatea, și un pic în căutarea în jurul valorii de, tineri pisica eliminată în curând despre afacerea lui.

Întâlnire cu ghepard în Parcul Național Serengeti

Și un fotograf australian a fost mare, aproape perfect, după cum spune el însuși, fotografii cu cel mai rapid pradator din lume.

Întâlnire cu ghepard în Parcul Național Serengeti

Foto: Bobby Jo-Clow / Parcul National Serengeti din Tanzania
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
În parcul Kruger doi lei luptă peste femeleÎn parcul Kruger doi lei luptă peste femele
Fotografii rare de rasul canadianFotografii rare de rasul canadian
Întâlnire neașteptată cu un leopard PorcupineÎntâlnire neașteptată cu un leopard Porcupine
Kiwi mici de la National ZooKiwi mici de la National Zoo
Tineri gorilele sociabili din Parcul VirungaTineri gorilele sociabili din Parcul Virunga
Young ghepard de la grădina zoologică SchönbrunnYoung ghepard de la grădina zoologică Schönbrunn
Micul excursie sub capota masiniiMicul excursie sub capota masinii
Impala este ascuns de urmărire într-o mașină cu turiștiImpala este ascuns de urmărire într-o mașină cu turiști
Cele Zambian gheparzi de rezervă sunt învățați să vânezeCele Zambian gheparzi de rezervă sunt învățați să vâneze
Neobișnuită Chase - vulpea și ghepardNeobișnuită Chase - vulpea și ghepard
» » » Întâlnire cu ghepard în Parcul Național Serengeti
© 2021 rum.perhegrigh.ru