rum.perhegrigh.ru

Alligator pe golf

Cu câteva zile în urmă, în New Orleans, a fost în turneul de golf. Participarea la concurs a luat mai multe zeci de sportivi, precum și un aligator imens, care a decis să meargă pe terenul de golf, în mijlocul turneului!

Alligator pe golf

Cine a spus că golf este doar pentru oameni?!

Nu este un secret faptul că, în statul Louisiana, are cea mai mare populatie de aligatori din Statele Unite ale Americii (mai mult de o sută de mii de persoane). Aceste reptile mari aici pot fi găsite în aproape fiecare mlaștină. Nu departe de terenul de golf, în cazul în care a avut loc concursul, doar o mică mlaștină, iar organizatorii turneului sunt încrezători că aligatorul tarat de acolo.

„Știi, am folosit pentru a vedea pe marele turnee de golf tigru, dar nu se aștepta că competiția va fi declarat de trei metri de aligator“, - a glumit unul dintre martori, folosind fraza joc de cuvinte lui (tigru - Tiger-Tiger Woods - jucător profesionist de golf ).

Alligator pe golf

„Tu joci, și voi avea o privire în jurul valorii de“

În primul rând pe manicured aligator zolenoy de gazon de golf observat publicul, și numai apoi sportivi. Reptile traversat stângăcie lunca si a fost pe o movilă de nisip.



Alligator pe golf

Curând, jocul aproape nimeni nu a fost uitam, dar aligatorul dimpotrivă a fost o adevărată vedetă a turneului!

„Corpul Alligator a fost literalmente zguduit. În plus, aligatorul nu a fost suficient de labele din față, așa că a mișcat foarte încet. Nu știu ce l-au determinat să părăsească cooler mlaștină. Poate un aligator, de asemenea, a vrut să participe la concurs? Oricum, ne-am decis să nu intervină și să suspende competiția pentru un intrus ușor pentru a obține în cazul în care a vrut, „- spune unul dintre organizatorii turneului din New Orleans.

Alligator pe golf

Muncitor curăță urme pe movile de nisip, care tocmai a fost accesat cu crawlere de aligator ...

Din fericire, jucători de golf nu sunt felul de mâncare preferat aligatori, așa că micul nostru prieten threelegged încălzit la soare, situată pe un gazon verde, iar apoi sa dus la mlastina lor confortabil.

In salbaticie, aligatori se hrănesc cu pești mari, păsări de vânătoare, cerbi, broaște țestoase și așa mai departe. Majoritatea aligatori adulti pe corp multe cicatrici, care sunt dovezi ale frecvente luptele cu vecinii.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Oh, hai plimbare!Oh, hai plimbare!
Viperă mlaștină indianViperă mlaștină indian
Ochi Diavolul în întunericOchi Diavolul în întuneric
Iepuri-sportiviIepuri-sportivi
Alligator la un picnic!Alligator la un picnic!
Dă-mi crocodil !!!Dă-mi crocodil !!!
Tigroaică și pui din rezerva tadoba-andhariTigroaică și pui din rezerva tadoba-andhari
Prietenia neobișnuită între leilor tineri, hienă și pui de tigruPrietenia neobișnuită între leilor tineri, hienă și pui de tigru
În Elveția, terminat iepuri campionatÎn Elveția, terminat iepuri campionat
Plantarea plantelor acvaticePlantarea plantelor acvatice
» » » Alligator pe golf
© 2021 rum.perhegrigh.ru