rum.perhegrigh.ru

Ursul Vesel de la Madrid Zoo

Aceste imagini amuzante urs grizzly au fost realizate de fotograful rus Andrey (Madrid Zoo) Slepnevo în grădina zoologică din Madrid, în timpul călătoriei sale în Spania. Grizzlies sunt subspecii din America de Nord de urși bruni, și se caracterizează prin caracterul său capricios.

Ursul de la grădina zoologică voioasă din Madrid

Foto: Andrey Slepnev la Moscova, Rusia

Grizzly este printre cele zece animale de pradă cele mai agresive și feroce a planetei. Chiar și numele său latin „horribilis“ este tradus ca „feroce și teribil.“ Dar, după cum putem vedea prin aceste fotografii, acest urs de o grădină zoologică spaniol nu este.

Ursul de la grădina zoologică voioasă din Madrid

fotograf în vârstă de 31 de ani, de la Moscova, nu a putut crede ochilor mei când m-am apropiat de cușcă, el a văzut un grizzly imens care a făcut cu mâna laba. La primul urs prietenos rătăcit prin zona, iar apoi se așeză în fața corpului și să devină ondulat flutura laba uriașă, potrivit ziarului britanic The Daily Mail.

Ursul de la grădina zoologică voioasă din Madrid

- Depun părea foarte fericit, el a părut să se bucură de atenția trecătorilor, - spune Andrei Slepnev. - Cu cat mai multe persoane fluturau mâinile lor, ca răspuns la ursul, cu atât mai mult a fost lipsit de tact. Părea foarte amuzant. Se așeză și făcu semn labuta timp de aproximativ trei minute, iar apoi ceilalți urși au început să copieze comportamentul său.

Ursul de la grădina zoologică voioasă din Madrid



Potrivit rușilor, înainte de a putea vedea ceva similar numai în circ. Probabil un grizzly, cerșit astfel tratează de la vizitatorii parcului, care ar putea sta pentru o lungă perioadă de timp în afara cușca lui.

Ursul de la grădina zoologică voioasă din Madrid

- Am fost foarte bucuros că am fost cu un aparat de fotografiat, și am reușit să capteze minunat și blajin urs. După ce a fost în grădina zoologică din Madrid, domnul Slepnyov a văzut cât de mult locuitorii ursi dragoste Madrid, nu este de mirare că stema și drapelul Madrid reprezintă un urs.

Ursul de la grădina zoologică voioasă din Madrid

Este demn de remarcat faptul că simbolul oficial al capitalei spaniole este „Ursul și Tree Strawberry.“ Și în piața centrală Puerta del Sol (spaniolă. Puerta del Sol) Este versiunea sa, din bronz și piatră, stabilit în 1967.

Ursul de la grădina zoologică voioasă din Madrid

De ce și pentru ce ursul (unii spun ursul) și arbutus incluse în stema, pur si simplu asa ca nimeni nu știe. Într-un fel sau altul, dar „Ursul și Tree Strawberry“ sunt cunoscute peste tot în lume, și una dintre cele mai populare nume din capitala Spaniei a fost mult timp „Orașul urs și arborele de căpșuni.“

Ursul de la grădina zoologică voioasă din Madrid

Foto: mygesh.ru
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Africa Wild de fotografii ale lui Andy și Sarah SkinnerAfrica Wild de fotografii ale lui Andy și Sarah Skinner
Șapte dintre pisici Pallas' face locuibile Moscova ZooȘapte dintre pisici Pallas' face locuibile Moscova Zoo
Vidrele de mare de la grădina zoologică punct de sfidare grădina zoologicăVidrele de mare de la grădina zoologică punct de sfidare grădina zoologică
Ziua Sf. Antonie de la MadridZiua Sf. Antonie de la Madrid
Familia poartă pyayakkonena fotograf vilaFamilia poartă pyayakkonena fotograf vila
& Ldquo; Ant fantezie & rdquo;& Ldquo; Ant fantezie & rdquo;
Ursul numit sumbru frunze MoscovaUrsul numit sumbru frunze Moscova
Cotton-top tamarin într-o grădină zoologică britanicCotton-top tamarin într-o grădină zoologică britanic
Grădină zoologică suedeză a prezentat wolverines lorGrădină zoologică suedeză a prezentat wolverines lor
În Qingdao grădină zoologică a avut loc un experiment neobișnuitÎn Qingdao grădină zoologică a avut loc un experiment neobișnuit
» » » Ursul Vesel de la Madrid Zoo
© 2021 rum.perhegrigh.ru