rum.perhegrigh.ru

Fox terrier Rosie si Maddie - prieteni pentru totdeauna!

După cum sa dovedit pui prietenia vulpe și foarte reale, și nu o poveste de desene animate. Pup orfan Rosey Terrier pe nume Maddie au devenit prieteni adevărați. Un viu acest cuplu prietenos în Marea Britanie în casă, Richard Bowler (Richard Bowler), în apropierea orașului mic de Corwen că în North Wales (Corwen, North Wales).

Fox terrier Rosie si Maddie - prieteni pentru totdeauna!

Foto: Richard Bowler / Corwen, North Wales

Potrivit proprietarului, Maddy și Rosie a primit de-a lungul bine unul cu celălalt - și ambele place să se joace și a alerga în jurul valorii de toată ziua pe stradă.

- De obicei, Maddie și Rosie joacă în curte, - spune Richard - dar, în cazul în care proberutsya în casă - pe care am pentru o lungă perioadă de timp pentru a restabili ordinea! Richard Bowler este un fotograf profesionist, asa ca el este capabil să facă astfel de imagini minunate ale acestor două Prokaznikov, rapoarte de ziarul britanic Daily Mail zilnic.

Fox terrier Rosie si Maddie - prieteni pentru totdeauna!

După cum spune Richard, el a găsit 15 săptămâni vulpe, când a mers prin pădure, care se află în apropiere. Văzând mica creatura, care a fost condamnat la o moarte sigură, el nu a putut trece în sus și l-au dus la casa lui.

Fox a apărut de sex feminin, care a dat ulterior numele lui Richard Rosie. Omul a suferit foarte mult, ca vulpile mici va trata câinele lui Maddie, dar preferata lui este foarte acceptată cu nerăbdare oaspeți pădure și chiar a început să se uite după el. - Din momentul în care copilul Rosie a venit la casa mea, nu am regretat că a salvat-o, - spune omul.



Fox terrier Rosie si Maddie - prieteni pentru totdeauna!

- Ei au devenit prieteni adevărați. Doar nu vărsați apă! Eu deja nu le pot imagina în afară, - continuă povestea în vârstă de 44 de ani, Richard. - Rosie - o adevărată Viclean, Maddie să cârlig un blajin, și provocând-l să se joace!

Fox terrier Rosie si Maddie - prieteni pentru totdeauna!

- Nu știu ce sa întâmplat cu mama ei Rosie, - spune el - dar când am găsit-o în pădure, ea a fost complet singur, ca frații și surorile ei a ucis o vulpe. Eu locuiesc la marginea - în jurul pădurii, astfel încât copilul Rosie se simte ca acasă.

Fox terrier Rosie si Maddie - prieteni pentru totdeauna!

Fox își petrece toată ziua pe stradă, care trece prin grădină, împreună cu Maddy, iar noaptea doarme în casă. - În aceste părți nu este atitudine foarte bună față de vulpi, deoarece intră adesea în casă și să fure păsări de master - explică englezul - așa că trebuie să ia acasă noaptea lui Rosie, la propria siguranță.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Prietenia dintre un câine și o vulpePrietenia dintre un câine și o vulpe
Bufnitele de la fotografi Jari peltomaki si David tiplingaBufnitele de la fotografi Jari peltomaki si David tiplinga
Istoria rasei Sealyham TerrierIstoria rasei Sealyham Terrier
„Tatăl adoptiv“ pentru puiul de leu de mare„Tatăl adoptiv“ pentru puiul de leu de mare
Impala și grauri buyvogolovyeImpala și grauri buyvogolovye
Capibara ca un animal de companie!Capibara ca un animal de companie!
Veverite dans amuzant în NamibiaVeverite dans amuzant în Namibia
Nume de caini de rasa DwarfNume de caini de rasa Dwarf
Cele mai bune imagini de câine 2013Cele mai bune imagini de câine 2013
Nume de câini de rasă micăNume de câini de rasă mică
» » » Fox terrier Rosie si Maddie - prieteni pentru totdeauna!
© 2021 rum.perhegrigh.ru