rum.perhegrigh.ru

Terrier Maddie si Fox Rosie - cei mai buni prieteni!

In casa lui Richard Bowler plus terrier-ul, cunoscut sub numele de Maddie trăiește o alta, nu este un animal de companie, dar a fost un tânăr vulpe Rosie. Despre modul în care împreună sub un singur acoperiș trăiesc astfel de animale diferite, care, de fapt, sunt dușmani naturali, ne-am decis să aflăm de jurnaliștii de la Dailymail ...

Terrier Maddie si Fox Rosie - cei mai buni prieteni!

Sa dovedit că 15 săptămâni lisonka Richard găsit în apropierea pădurii. Omul a spus că totul a subliniat faptul că tatăl a ucis frații și surorile Rosie Fox (acest lucru se întâmplă uneori în sălbăticie), iar vulpea mama tocmai a aruncat lisonka supraviețuitor să se descurce singuri.

Richard nu a putut trece prin, astfel Rosie la condamnarea o moarte lentă și dureroasă de foame, și a luat-o la el acasă. Englezul a fost îngrijorat ca va purta lisonku Terrier Maddie, dar câinele a luat un nou chiriaș, cu voioșie!

Terrier Maddie si Fox Rosie - cei mai buni prieteni!

Acum, după aproape trei luni de la câine și vulpea au devenit prieteni adevărați. Maddie și Rosie place să se joace cu ele, iar când obosit, dormi aproape într-o îmbrățișare.



Terrier Maddie si Fox Rosie - cei mai buni prieteni!

„Din fericire, casa mea este departe de civilizatie, asa ca Rosie se simte foarte bine. Când am adus lisonka acasă, nu am putut imagina că Maddie pot găsi limbaj comun cu el, dar acestea ar putea deveni prieteni adevărați „- spune Richard jurnaliștilor de la Dailymail.

Terrier Maddie si Fox Rosie - cei mai buni prieteni!

Richard trăiește la marginea orașului mic de Corwen, în North Wales. Este foarte liniștită, și la marginea pădurii de mână Richard House Lodge, asa ca Rosie se simte aproape ca acasă. Fox circulă liber în grădina spațioasă și arată absolut fericit!

Terrier Maddie si Fox Rosie - cei mai buni prieteni!

„Cele mai multe din timpul petrecut in afara casei. Rosie îi place să se joace catch-up cu Maddie, și pot purta ore întregi în grădină lângă casă. Desigur, acestea sunt diferențele (de exemplu, Maddy nu-i place Rosie joaca pase sale), dar nu ajunge la conflict deschis. O să-i predau unele dintre echipe, și Rosie arată cum e deșteaptă. Chanterelle învață repede și înțelege ce să facă poate fi și ceea ce nu poate fi“, - spune Richard.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Prietenia dintre un câine și o vulpePrietenia dintre un câine și o vulpe
Fotografii bull terrier pozeFotografii bull terrier poze
Pisica curajos urmărit vulpea cu curtea saPisica curajos urmărit vulpea cu curtea sa
„Tatăl adoptiv“ pentru puiul de leu de mare„Tatăl adoptiv“ pentru puiul de leu de mare
Prietenia neobișnuită între leilor tineri, hienă și pui de tigruPrietenia neobișnuită între leilor tineri, hienă și pui de tigru
Wombat și kenguronok - cei mai buni prieteni!Wombat și kenguronok - cei mai buni prieteni!
Fox curios și fotografulFox curios și fotograful
Descriere rasa Terrier SealyhamDescriere rasa Terrier Sealyham
Review-uri de Bull TerrierReview-uri de Bull Terrier
Fox terrierFox terrier
» » » Terrier Maddie si Fox Rosie - cei mai buni prieteni!
© 2021 rum.perhegrigh.ru