rum.perhegrigh.ru

Acana câine alimente: comentarii și o revizuire a compoziției

Acana câine comentarii alimentare

Privire de ansamblu hrana pentru caini Acana

În timpul procesului de fabricație a companiei sale de alimentare din Canada Campion Petfoods foloseste doar ingrediente de cea mai de calitate. prin aceasta Akana mâncare pentru câini Este una dintre cele mai bune, care este, pentru a trata clasa holistică. Multe carne, nu exista produse secundare (deseuri), și diverse legume, fructe și fructe de pădure acționează ca o sursă de vitamine. În acest caz, produsele alimentare este foarte bine echilibrat nevoile animalului - există opțiuni pentru pietre mari, pietre mici, precum și diferite grupe de vârstă.

Această separare este foarte importantă, deoarece diferite specii de diferite vârste are particularitățile sale proprii de dezvoltare. De exemplu, câini de talie mare rasa au nevoie pentru construirea anumitor substanțe puternic schelet, astfel încât alimentarea uscată pentru câini de talie mare Akana are o concentrație crescută a acestor substanțe. De asemenea, demn de remarcat este faptul că în hrana marca o mulțime de proteine ​​și practic nici carbohidrați. Recent, nu sunt necesare câinii, deoarece din cauza dezvoltarea obezitatii si a bolilor de inima lor.

Compozitia hranei pentru câini Akana

În funcție de compoziția furajelor Acana variază, dar în general, sunt la fel de bune. Pentru a verifica acest lucru ia, de exemplu, hrană pentru câini Akana de miel cu mere (pentru toate rasele și vârstele) și a vedea compoziția sa de pe partea din spate a pachetului:

Compozitia hranei pentru câini Akana

După cum puteți vedea, în primul rând am deshidratat (de exemplu, uscat), miel și aproape o treime din totalul compoziției, apoi o normală (proaspete), miel, ovăz, mere (la fel de mult ca 10%, ceea ce este destul de mult, dar, de fapt mere utile), cartofi , mazăre și o mulțime de tot felul de bunatati (morcovi, afine, afine, etc.). Chiar au plante medicinale (fenicul, radacina de cicoare, mentă terapeutice). Astfel, substanțe chimice (potențatori de aromă, arome). În general, o compoziție mare.

Pro și contra de Acana produse alimentare

Printre beneficiile acestui branduri alimentare:

  • numai ingrediente naturale de cea mai înaltă calitate;
  • gamă largă (acolo Akana pentru catei, rase mici etc.);
  • o abundență de vitamine și minerale esențiale pentru câini;
  • o mulțime de proteine ​​și aproape nici hidrati de carbon;
  • producția canadiană (garanție de conformitate cu standardele de calitate);
  • Acesta poate fi achiziționate de la cele mai multe magazine pentru animale de companie și on-line.

Laturile negative ale furajului sunt:

  • un preț destul de mare (în comparație cu colegii din clasa).

Akana comentarii de mâncare pentru câini

Hrănire pentru Akana: recenzii, medici veterinari și cumpărători



Revizuirea Acana mâncare pentru câini, Catherine scrie la Moscova. Am un Chihuahua, acesta este un mic miracol in varsta de 2 ani. Încă un început catelus hrănit-l hrănească naturalkoy dar a urcat puternic strat, matreata si alerga pe ochii lui. Am încercat să dau vitamine nu a ajutat. Conform recomandărilor transmise de alimente uscate, în primul rând la Grange Arden, apoi Eukanubu (ambele nu sunt corectate situația), apoi la Akane. Cele mai recente dieta a ajutat, într-un azil de luni de stat Akan din lână sa îmbunătățit în mod semnificativ, ochii au încetat să curgă și de matreata au dispărut. Acum, da ADULȚI RASA mic, dar înainte de pokupalaLAMB & Apple și Acana Pajiști. În general, eu sunt foarte bucuros că a încercat acest aliment și a venit. Mi-ar recomanda!

Feedback privind hrana pentru câini Akana, Julia scrie de la Sankt-Petersburg. Bună ziua. Avem doi câini, rasa West Highland Terrier Alb și Chihuahua. alergic Primul teribil - timp de 8 ani, am încercat o serie de feed-uri (inclusiv Akan), dar a venit doar Hills le-au avut și să le hrănească. Dar Chihuahua nu este primul an Akane mănâncă și totul este în ordine, a se vedea aici fiecare propria lui. Apropo, toți prietenii mei câinii, de asemenea, doar Akane hrănite și mulțumit!

Review-uri de produse alimentare Akan pentru câini din rasele de talie mare, Alex scrie de la Kiev. Labro meu timp de trei ani, este deja mai mult de două-l hrănească Akane. Mai întâi a cumpărat Purina (crescător ia hrănit), dar sa uitat de compoziție și nu-mi place. Pentru a doua oară deja am luat Akane, cu excepția faptului că catelul a mâncat mai întâi mai puțin apetitnye, dar apoi sa obisnuit cu noua dieta.

În această parte a pupa este deja foarte bun, nu chiar toți oamenii sunt bine hrăniți, sobakych meu 😀 Când el era încă tânăr, a luat la pui, iar acum o serie de conferințe pentru adulți. Sănătatea lui este excelent, foarte activ și îi place să meargă. În general, totul este în regulă, astfel încât produsele alimentare ar recomanda.

Concluzii la pupa Acana

După cum puteți vedea despre Akana comentarii de mâncare pentru câini au fost foarte pozitiv, ceea ce nu este ciudat, având în vedere echipa foarte buna. Numai ingrediente naturale sunt de înaltă calitate, o mulțime de carne, organe sau orice conservanți. În general, site-ul „Dă-labă“ recomanda Acana mâncare pentru câini uscată pe rolul principal de alimentare pentru câini.

Prețul de hrană pentru câini Akana

  • Uscat Akana alimentar 0,34 kg - 190 până la 285 în RUB Moscow (105 USD Kiev);
  • Dry Acana produse alimentare 2.27 kg - de la 1154 la 1500 din Moscova RUB (600 USD Kiev);
  • Dry Akana food 6,8 ​​kg - de la 3180 până la 3908 ruble la Moscova (1500 USD Kiev);
  • Acana alimente uscate 13 kg - de la 3884 până la 6149 ruble (2500 USD în Kiev).

Akana cumpăra mâncare pentru câini la aceste prețuri, puteți afirma în toamna 2015. Prețurile pot varia în funcție de dolar (ca furajele importate). Rețineți că există diferite opțiuni în diferite moduri. De exemplu, ambalaje Acana CEREALE-FREE WILD Prairie Dog 6,8 kg în valoare de 3226 de ruble, în timp ce același ambalaj Acana DOG LIGHT & FIT toate rasele valoare de 500 de ruble mai puțin.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Dog alimente ducilor agricole: comentarii și o revizuire a compozițieiDog alimente ducilor agricole: comentarii și o revizuire a compoziției
Caracteristici Holistic câine grad alimentar?Caracteristici Holistic câine grad alimentar?
Dog alimente câine Chow: comentarii și o revizuire a compozițieiDog alimente câine Chow: comentarii și o revizuire a compoziției
Holistic - cel mai bun dintre cele mai bune furaje pentru pisiciHolistic - cel mai bun dintre cele mai bune furaje pentru pisici
Dog Darling alimente: comentarii și o revizuire a compozițieiDog Darling alimente: comentarii și o revizuire a compoziției
Hrănire pentru Acana: revizuire, comentarii și prețuriHrănire pentru Acana: revizuire, comentarii și prețuri
Clasificarea cele mai bune alimente câine uscat în 2014Clasificarea cele mai bune alimente câine uscat în 2014
Akana mâncare pentru câini (Acana), comentariiAkana mâncare pentru câini (Acana), comentarii
Holistic mâncare pentru câini: listă, evaluări, recenziiHolistic mâncare pentru câini: listă, evaluări, recenzii
Opinii de Acana pupa (Akan)Opinii de Acana pupa (Akan)
» » Acana câine alimente: comentarii și o revizuire a compoziției
© 2021 rum.perhegrigh.ru