rum.perhegrigh.ru

Dog Darling alimente: comentarii și o revizuire a compoziției

Darling Dog comentarii alimentare

Privire de ansamblu Darling Dog alimentară

Vorbind despre clasele de alimentare pentru câini, am constatat că cel mai rău este clasa economic. Pentru a face parte Darling mâncare pentru câini fabricat de firma franceza Purina la o fabrică din Ungaria. În ciuda acestui fapt, mulți într-un comentariu, scrie că el este foarte bun, dar astăzi site-ul „Dă labă“ pentru a explica de ce nu este. Pentru a face acest lucru, să examinăm compoziția sa.

Alte clasa economic alimente:

  • Brand-ul nostru mâncare pentru câini - comentarii ale clientilor, compoziția, preț;
  • câine de rasă comentarii la produsele alimentare, revizuirea compoziției prețului;
  • Hrănire pentru Stout - comentarii, revizuiește compoziția prețului și în cazul în care pentru a cumpăra.

Compozitia Transportorul Darling

Și astfel, în primul rând compoziția Darling cereale furajere sunt la ceea ce nu specificați care dintre ele. Într-o a doua - și subproduse de carne, din care doar 4% din carne. Interesul lor comun nu este, de asemenea, specificat, și, prin urmare, chiar și un pic de carne acolo organe. Dalle vezi „uleiuri și grăsimi“, și în spatele lor există încă o „minerale și legume, vitamine. Lista ingredientelor este de peste.

Hrănire pentru compoziție Darling

În general, baza de produse alimentare - cereale, compoziția ca întreg este foarte slabă și nu specifică ingredientele (cereale, produse secundare, uleiuri și grăsimi - toate concepte vagi). Având în vedere faptul că câinii de carnivorele natura, și cantitatea minimă recomandată de carne în dieta - 25-30%, Darling bine, nu chiar de nutriție completă. Printre altele, acesta conține coloranți și conservanți, decât atunci când nu este specificat nici un.

Pro și contra Darling furaje

Avantajele acestui furaj includ:

  • preț scăzut și distribuție largă.

Printre dezavantajele Darling hranei pentru animale:

  • furaj de bază - cereale, carne doar 4%, cantitatea de carne, organe care nu trebuie divulgate;
  • o parte foarte slabă a întregului, astfel încât produsele alimentare nu este exact Full-;
  • hrana conține coloranți și conservanți, cu acesta din - nu sunt specificate;
  • cantități minime de vitamine.


Darling Dog comentarii alimentare

Darling Dog comentarii alimentare

Revizuirea Darling hranei pentru animale pentru câini, spune Alexander. Într-o zi de mers pe jos în supermarket a văzut Darling hranei pentru animale de companie Purina, care se hrănește (pentru pisici), vă sfătuim medic veterinar. Fără lectură compoziția cumpărat, pentru că au încredere deja producătorului. Când am ajuns acasă și a deschis pachetul, am dat seama că ceva despre aceste alimente nu este așa - granulele au fost colorate, și, prin urmare, utilizat coloranți. A început citirea parte, el a fost sincer sărac - nimic nu este menționat în mod specific, ingredientele puțin.

Așa cum am înțeles, de la 17% din proteinele din hrana animalelor este mai mică de 4% de origine animală (4% din carne, și nu este, de asemenea, o singură proteină). Câinele nostru mănâncă cea mai mare parte a da naturalkoy de multe ori carne fiartă, de ce ea a început să mănânce aceste alimente nu este absolut clar. Și amuzat cantitatea de legume in dieta - 0,5%, 0,5% mazăre și morcovi, dar de fapt nu e deloc amuzant. Mai mult Darling, nu ne-am cumpăra.

Revizuirea Darling mâncare pentru câini, Bogdan spune. Prima lui Teckel a încercat să dea Pedigree, dar este foarte slab absorbit (cum este inclus, asa ca multi au iesit). Apoi a încercat să se hrănească Darling, a mers mult mai bine! Câine mănâncă cu mare plăcere, pentru o jumătate de an, totul este în regulă.

Revizuirea Darling hranei pentru animale pentru câini, Galya a scris. Bună ziua. Toți proprietarii de îngrijire nu recomandăm contactul cu furaje ieftine! În urmă cu doi ani, atunci când nu au fost încă versat în hrana pentru animale, a cumpărat câinii lor Darling. Câteva săptămâni mai târziu, ea a intrat în probleme constante cu stomacul, l-au dus la veterinar-clinica, totul a fost din cauza hranei uscate. Vet când am auzit despre Darling narugal o dată am spus că mă hrănesc ceva, și apoi e de mirare de ce câinele este bolnav. După aceea, am citit o mulțime de mâncare pentru câini, sa dovedit că la Darling plin de chimicale, suficient de vitamine si tot ce calitate slabă.

Concluzii privind Stern Darling

Având în vedere că aproximativ Darling câine comentarii alimentare mai negative decât pozitive, precum și compoziții foarte slabă calitate și chiar de neînțeles ingredientelor, site-ul „Dă-Paw“ Nu recomand mâncarea. Dacă nu puteți cumpăra cel puțin hrăni o primă, de exemplu, sau Probalans Hills, este mai bine să se hrănească câinele numai naturalkoy. Un furaj complet foarte bun - acesta este un aliment super premium și holistică.

Prețul de hrană pentru câini Darling

  • Darling hrană uscată pentru câini 2,5 kg - circa 250 de ruble;
  • Hrană uscată pentru câini Darling 10 kg - aproximativ 830 de ruble.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Dog alimente ducilor agricole: comentarii și o revizuire a compozițieiDog alimente ducilor agricole: comentarii și o revizuire a compoziției
Dog alimente câine Chow: comentarii și o revizuire a compozițieiDog alimente câine Chow: comentarii și o revizuire a compoziției
Furaje prima alegere pentru câini: comentarii și o revizuire a compozițieiFuraje prima alegere pentru câini: comentarii și o revizuire a compoziției
Opinii de dragă Stern (Darling) pentru pisiciOpinii de dragă Stern (Darling) pentru pisici
Acana câine alimente: comentarii și o revizuire a compozițieiAcana câine alimente: comentarii și o revizuire a compoziției
Hrănire pentru Husse: comentarii și o revizuire a compozițieiHrănire pentru Husse: comentarii și o revizuire a compoziției
Mâncare pentru câini uscatMâncare pentru câini uscat
Produse alimentare Marca catProduse alimentare Marca cat
Antrenor de câine alimente: comentarii și o revizuire a compozițieiAntrenor de câine alimente: comentarii și o revizuire a compoziției
Opinii Stern Berkley (Berkeley) pentru pisiciOpinii Stern Berkley (Berkeley) pentru pisici
» » Dog Darling alimente: comentarii și o revizuire a compoziției
© 2021 rum.perhegrigh.ru