rum.perhegrigh.ru

Noi Stubbs coada de crocodil

Cuplu de crocodil în vârstă de 9 ani, poreclit Stubbs de noroc atunci când în urmă cu câțiva ani într-o încăierare cu rudele lor mai mari, și-a pierdut coada. În ciuda astfel de prejudiciu grav Stubbs recuperate, dovedind încă o dată că crocodil este adesea numit „nesimțit“.

Noi Stubbs coada de crocodil

Cu toate acestea, în curând tailless eroul nostru a început probleme serioase. În timp ce în apă, Stubbs nu a putut reuși să ia o poziție orizontală și este atras în mod constant în partea de jos. Din fericire pentru crocodilul a găsit poporul său, și în curând sa dovedit a fi un luptător în grija comunității Herpetologica în Phoenix, în Arizona.

„Știi, crocodili sunt canibali, astfel încât indivizii tineri nu au dulce, și de multe ori ei sunt“ masa de prânz „pentru crocodili mai mari. Probabil cu Stubbs s-au descurcat aproximativ aceeași, cu excepția faptului că el a fost norocos pentru a supraviețui. coada - dar este vital pentru corpul crocodil a fost mușcat. Este mulțumită crocodilii coada sunt inotatori excelente, asa ca atunci cand Stubbs a fost la noi în Phoenix, am decis să facem ceva“, - spune unul dintre participanții la experiment Ras Johnson (Russ Johnston).

Noi Stubbs coada de crocodil

Experții comunitari au sugerat să facă o coadă artificială pentru reptile. Ideea părea un pic nebun, dar rezultatul a depășit toate așteptările, și Stubbs a devenit primul crocodil din lume cu o proteză!



„Pe umerii mei datoria de a studia mișcările crocodili. Timp de câteva zile, am urmarit Stubbs, folosind markere speciale pentru captare de mișcare. De obicei, aceste semne sunt folosite pentru a crea animație de calculator, sau când fotografiați filme. După aceea, am analizat modul în care se mișcă crocodil în apă și a făcut o proteză de probă“, - spune Kevin Manfredi (Kevin Manfredi).

Noi Stubbs coada de crocodil

Rezultatul a depășit toate așteptările. Desigur, prima dată Stubbs a fost foarte inconfortabil, dar crocodilul a învățat repede și în câteva săptămâni, a simțit „ca un pește în apă“ Mai mult decât atât, în sensul literal!

Experții comunității Herpetologica a spus că Stubbs va rămâne în grija lor. În următoarele câteva decenii, crocodilul va crește, și, astfel, schimba proteza nu va avea una sau două ori.

Noi Stubbs coada de crocodil

În general, Stubbs, în ciuda prejudiciului său, este bine stabilit. La dispoziția sa este un bazin de înot, precum și personalul de lucru al comunității sufletului în reptile venerează!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Cassius - cel mai mare crocodil din lumeCassius - cel mai mare crocodil din lume
Zebra mânz de la Zoo PhoenixZebra mânz de la Zoo Phoenix
Cel mai vechi animalCel mai vechi animal
Alligator la un picnic!Alligator la un picnic!
Dă-mi crocodil !!!Dă-mi crocodil !!!
Nashville Zoo a introdus girafa copilNashville Zoo a introdus girafa copil
Totul despre dinozauri, Cine este limnoscelis?Totul despre dinozauri, Cine este limnoscelis?
Crocodil sub patCrocodil sub pat
Doar norocosDoar norocos
Pensionar într-un bazin de crocodiliPensionar într-un bazin de crocodili
» » » Noi Stubbs coada de crocodil
© 2021 rum.perhegrigh.ru