rum.perhegrigh.ru

Întâlnire neașteptată cu puii de crocodil din Africa de Sud

Aceste imagini remarcabile au fost luate faunei sălbatice fotograf Kathleen Reeder (Kathleen Reeder), care a intrat în groapa Ukutula Park (Ukutula Lion Park), că, în Africa de Sud, în speranța că va fi în măsură să îndeplinească familia leului și pentru a captura unele imagini neobișnuite ale vieții lor .

întâlnire neașteptată cu puii de crocodil din Africa de Sud

Foto: Kathleen Reeder / Ukutula Lion Park

Potrivit femeii, ea a fost foarte norocos, și devreme în ziua în care a întâlnit un cuplu de tineri lei care au venit la locul de udare să se răcească off. Dar, dintr-o dată a sărit din apă și un crocodil mic speriat pui chiar și fără experiență.

- Cubs au început deja să bea atunci când afară de dreptul de apă la ei sărind de crocodil - spune Kathleen. - Și, deși reptila era de dimensiuni mici, dar leii tineri foarte speriate, pe fălcile drept periculos în fața nasurile lor.

întâlnire neașteptată cu puii de crocodil din Africa de Sud

- Cubs avut timp să reacționeze și returnate înapoi, și un crocodil înfometat, realizând că el nu a strălucit aici, și a dispărut sub apă, - a raportat un fotograf în vârstă de 56 de ani, care a venit în Africa de Sud de la Phoenix (Arizona). - De fapt, priveliștea a fost spectaculos! Și cel mai important lucru este că am reușit să fotografieze toate incidentul de pe camera foto.

- Cubs deși ei erau încă tineri, dar au explodat pe reptilă de bronz ca prădători reale pentru adulți. Cel mai bun lucru pe care le-ar putea face în acest moment - pentru a sari departe de ea, de fapt, au făcut-o. Deși puii și nu au fost răniți, dar a decis să stai departe de locurile periculoase.

întâlnire neașteptată cu puii de crocodil din Africa de Sud



Potrivit american, atunci când reptila dintr-o dată a sărit din apă, frica de a nu numai cubs, dar ea a fost. - Chiar și atunci când știi că acum că s-ar putea întâmpla ceva, încă speriat. Este normal ca eu, de asemenea, cu experienta frica - a spus femeia.

întâlnire neașteptată cu puii de crocodil din Africa de Sud

- Dar pentru a obține fotografii bune a trebuit să mă adun și să se concentreze exclusiv pe fotografiere. Acum îmi amintesc tot ce se întâmplă ca o adevărată aventură, care va rămâne în memoria mea pentru o viață întreagă.

întâlnire neașteptată cu puii de crocodil din Africa de Sud

Kathleen Reeder a fost în parc Ukutula cu rangerii care cunosc aceste locuri. A fost cei care au condus fotograf la iaz, în jurul căruia au adunat puii de doi ani. - În Ukutule vă poate oferi o plimbare în comun cu lei, - spune dna Reeder.

întâlnire neașteptată cu puii de crocodil din Africa de Sud

- În opinia mea, aceasta este o experiență minunată și o mare oportunitate de a face cunoștință cu aceste pisici magnifice mari. Apropo, crocodil, care este atât de speriat rău, puii numite Sparkle. Acest nume a primit în onoarea unuia dintre ghiduri Ukutula Lion Park.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Cassius - cel mai mare crocodil din lumeCassius - cel mai mare crocodil din lume
Noi Stubbs coada de crocodilNoi Stubbs coada de crocodil
Oregon Zoo la adăpost temporar cubs cougarOregon Zoo la adăpost temporar cubs cougar
Pume și Skunk de arahidePume și Skunk de arahide
Dă-mi crocodil !!!Dă-mi crocodil !!!
Bat cu culoarea pandaBat cu culoarea panda
Crocodil sub patCrocodil sub pat
Întâlnire neașteptată cu un leopard PorcupineÎntâlnire neașteptată cu un leopard Porcupine
Camka Hippo proteja copilul lor de crocodilCamka Hippo proteja copilul lor de crocodil
Leul pui se întoarce acasă nelinistit luiLeul pui se întoarce acasă nelinistit lui
» » » Întâlnire neașteptată cu puii de crocodil din Africa de Sud
© 2021 rum.perhegrigh.ru