rum.perhegrigh.ru

Veverițe Albino de la Jubilee Park

O pereche de frumoasă familie albinos alb a fost reperat Ashley în Jubilee Park în Waterlooville (Jubilee Park din Waterlooville). Alb Belchatow jucat cu zbaturi pe copac și nu ar putea atrage atenția lui Steve și Tammy Ashley (Steve și Tammi Ashley), care se plimbau în parc cu fiicele sale, Isabel și patru de doi ani-Neva.

veverițe Albino de la Jubilee Park

Foto: Steve și Tammi Ashley / Jubilee Park din Waterlooville

Potrivit lui Steve Ashley, două veverițe mici albe care se joacă pe un copac sub protecția mamei sale (veverița gri de obicei), urmat îndeaproape în spatele lor. Două veverițe, care au dat deja numele Pinky și infatuat (Pinky si infatuat), este bine cunoscut în Marea Britanie acest parc.

veverițe Albino de la Jubilee Park

- Am plimbat de familie în parc, când am observat că copac sport animale neobișnuite albe - acestea au fost mai mult ca animalele mici umplute decât de proteine ​​normale, - spune dl Ashley. - A fost doi vițel alb mic, se învârte în jurul mamei sale.

veverițe Albino de la Jubilee Park

- fiicele mele au fost la fel de fericit pentru a vedea aceste animale neobișnuite. Ei bine, am avut un aparat de fotografiat cu mine, și am fost capabili să le captureze în memorie. Am știut de existența veverițe albinoși, dar le-am văzut pentru prima dată, - spune englezul.

veverițe Albino de la Jubilee Park



- Belchatow zbaturi joc cu ele, încercarea de a obține cât mai jos posibil, pe un copac. La acea vreme mama lor a fost cu ochii pe ei, stând pe o ramură mai mare. Pentru o vreme am fost în picioare lângă copac și le admira, și apoi a decis să le dea numele Pinky și infatuat.

veverițe Albino de la Jubilee Park

Potrivit experților, aceste animale sunt șanse foarte mici de supraviețuire în sălbăticie, deoarece acestea sunt mai ușor de detectat prădători. În plus, aceste animale pot suferi de verii lor normale, gri, locul mai mult că un caz similar a luat deja.

veverițe Albino de la Jubilee Park

- Blana lor este foarte luminos și atrage atenția - spune Steve Ashley - un mare păcat dacă ei mor, deoarece acestea sunt atât de drăguț. O dată, într-unul din parcurile din Anglia au descoperit o proteina care a fost grav mușcată de alte proteine. Din fericire, ea a fost salvat, iar acum ea locuiește în centrul de asistență pentru animale în Alton (Pet Care Alton), în Hampshire.

veverițe Albino de la Jubilee Park

Din fericire, cu aceste veverițe nu se va întâmpla nimic rău, și ei sunt, de asemenea, paleta vor juca pe copacii din Parcul Jubilee, delectandu în frumusețea multora dintre vizitatorii săi.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Longleat Safari Park alăptat pui de flamingoLongleat Safari Park alăptat pui de flamingo
Imens piton albinos și familia IrwinImens piton albinos și familia Irwin
Veverite dans amuzant în NamibiaVeverite dans amuzant în Namibia
Young jaguar la parc zoo pădureYoung jaguar la parc zoo pădure
Mosc bou vițel Highland Wildlife ParkMosc bou vițel Highland Wildlife Park
Pui de furnicar gigant de la grădina zoologică parc reidPui de furnicar gigant de la grădina zoologică parc reid
Cerbul rut a început în Richmond Park din LondraCerbul rut a început în Richmond Park din Londra
Porkupina pui de la o grădină zoologică din Woodland ParkPorkupina pui de la o grădină zoologică din Woodland Park
Veverițe zburătoare de zahăr - proteine ​​neobișnuite din Australia!Veverițe zburătoare de zahăr - proteine ​​neobișnuite din Australia!
Hen a pus un ou imens!Hen a pus un ou imens!
» » » Veverițe Albino de la Jubilee Park
© 2021 rum.perhegrigh.ru