rum.perhegrigh.ru

Deer Richmond Park

Acest cerb frumos și puternic demonstrează că el este în șef de pădure, el este regele! Capul lui a fost decorat cu „coroană“ de ferigi și frunze.

Deer Richmond Park

Acum cerb în Richmond Park populează (Richmond Park), este gon. Prin urmare, această frumusețe sapă literalmente pământul cu coarnele lui, demonstrând puterea incredibilă a unui potențial rival.

Astfel, el intenționează să câștige favoarea femelelor și să continue familia lor. Comportamentul său a atras atenția opt femei așteaptă acțiuni mai decisive între concurenți.

Deer Richmond Park

Aceste fotografii uimitoare ar putea face British Wildlife fotografie în vârstă de 42 de ani, Greg Morgan (Greg Morgan), care a venit la Richmond Park pentru a face fotografii cu această priveliște uimitoare.

- cerb de sex masculin literalmente aruncat în aer la sol cu ​​coarne imense - spune englezul, - hohote său puternic ecou în întreaga pădure, atrăgând atenția rivalilor și sexul opus.

- Am venit aici 5:30 în dimineața. Pădurea era încă învăluită în ceață, dar deja penetrat primele raze ale soarelui. Deer rut tocmai a început, și am putut auzi vocile lor, care transporta peste tot - spune Greg.



Deer Richmond Park

- Am observat un bărbat mare, care a reușit deja să atragă atenția unui efectiv de opt femele îl privi cu atenție. Acest lucru este cel mai probabil harem viitoare, ca femeile care arată favoare semnificativă.

- Dar apoi a ieșit din pădure încă un cerb, capul împodobit cu o frumoasă „coroană“ de frunze si ferigi. Acest bărbat este susținut, evident, aceste femele și a fost gata să lupte cu orice rival pe drum.

Deer Richmond Park

- Acest bărbat a fost perfect! El a aruncat în aer teren coarne. frunze de feriga și a zburat de la mișcările sus! Astfel, el a demonstrat puterea și pregătirea pentru lupta sa. Stag face acest lucru pentru a consolida mușchii gâtului înainte de a lupta, și pentru a atrage atenția sexului opus. Orice ar fi fost, dar a lucrat!

Deer Richmond Park

- Îmi place să vin la Richmond Park în acest moment al anului, - spune dl Morgan. - De la sfârșitul lunii septembrie până la începutul lunii noiembrie aici Vino cerb rut. Aceasta este una dintre cele mai impresionante obiective turistice pe care nu am putut lipsi.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Langurs Iavan din KentLangurs Iavan din Kent
Panda Shallow MichiganPanda Shallow Michigan
Manuli din ScoțiaManuli din Scoția
În Safari Park sălbăticia născut rinocer indianÎn Safari Park sălbăticia născut rinocer indian
Fotografii rare de rasul canadianFotografii rare de rasul canadian
Rut Deer în Richmond Park din LondraRut Deer în Richmond Park din Londra
Despre rinocer alb pui de la Cotswold Wildlife ParkDespre rinocer alb pui de la Cotswold Wildlife Park
De Meerkats reaprovizionare grădină zoologică Cotswold Wildlife ParkDe Meerkats reaprovizionare grădină zoologică Cotswold Wildlife Park
Fawn de grădină zoologică Gladys PorterFawn de grădină zoologică Gladys Porter
Cerbul rut a început în Richmond Park din LondraCerbul rut a început în Richmond Park din Londra
» » » Deer Richmond Park
© 2021 rum.perhegrigh.ru