rum.perhegrigh.ru

Pescărușul și pescar

Cu varsta de 70 de ani, Ron Ifield (Ron Ifield) a existat o poveste interesantă. Omul îi place să meargă la pescuit, și o zi în timp ce pescuitul la gura Tamisa la bordul barca lui a aterizat un pescăruș. Desigur, vizita frecvent în mare, pensionarul folosit pentru aceste păsări enervante care se gândesc doar despre cum de a apuca ceva de la captura lui, cu toate acestea, acest pescăruș sa comportat în mod diferit ...

pescăruș și pescar

Bird nu încerca să fure celelalte specii de pești, și am stat și am privit pensionar rybachaschim. Pe măsură ce timpul a trecut, iar Ron a fost deja plecat înapoi, dar nu cred că zbura pescăruș. Mai mult decât atât, atunci când un pensionar a tras la mal, a mers după Ron la casa lui!

„A fost foarte amuzant. Atunci când un pescăruș a aterizat la bordul barca mea, am tratat de pește ei, și apoi a zburat în cabină și se bucură de o ceașcă de ceai! După aceea, ea a așteptat până când mă duc pescuit și a plecat acasă cu mine ca un câine fără stăpân, care este tratat pentru bomboane! La început am fost mult amuzat de ideea că în spatele meu să fie un pescăruș. Puțin mai târziu, când era deja acasă, am încercat să lupte cu ea, dar nu am putut, „- își amintește Ron Ifield.

pescăruș și pescar



Puțin mai târziu, un pescăruș încă zburat, dar din nou a mers pe o excursie de pescuit, Ron a fost surprins când a văzut pasărea în barca lui. De atunci, zboara periodic pescăruș pensionarului acasă și îl însoțește în timp ce de pescuit.

Ron a dat Ifield porecla pescăruș Herbert. Potrivit pensionarului, el a fost capabil să facă prieteni cu o pasăre. Vecinii Ron din prietenia lui cu un pescăruș nu este încântat, deoarece Herbert în timpul vizitelor lor la pescarul este în mod constant ceva pentru a fura din casele vecine, și chiar atacuri asupra animalelor domestice (pisici și câini mici)!

pescăruș și pescar

„Eu merg navighează în ultimii 40 de ani, dar niciodată nu a întâlnit așa ceva. Nu am nici o idee cum Herbert a fost capabil de a găsi casa mea. Locuiesc la 400 de metri de mare și cred că pentru a găsi casa mea nu a fost ușor pentru o pasăre. Herbert atașat la mine, iar acum este mai amintește de un animal de companie și nu o pasăre sălbatică! „-rasskazyvaet pensionar într-un interviu cu editorul britanic Dailymail.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Pot învăța să meargă la pescuit?Pot învăța să meargă la pescuit?
Torpilă rapidTorpilă rapid
Inexplicabil, dar faptul - de salvare repetate câini pensionarInexplicabil, dar faptul - de salvare repetate câini pensionar
Poveste interesantă: Îmi place pentru LabradorPoveste interesantă: Îmi place pentru Labrador
Regele de pescuitRegele de pescuit
Întoarcere pescărușÎntoarcere pescăruș
Pescărușul-jefuitor și impas neajutoratPescărușul-jefuitor și impas neajutorat
Porumbelul păcii și pescăruș ostilPorumbelul păcii și pescăruș ostil
Pescăruș Viteazul și cuibul ei!Pescăruș Viteazul și cuibul ei!
Câine de apă portughezCâine de apă portughez
» » » Pescărușul și pescar
© 2021 rum.perhegrigh.ru