rum.perhegrigh.ru

Concurs de fotografie amatori despre sălbăticie

În acest an, bine-cunoscut ziarul britanic Daily Mail a decis să organizeze un concurs pentru fotografii amatori din natură. La aceasta au participat mai mult de 10.000 de fotografi din întreaga Marea Britanie. Cele mai bune imagini au fost publicate în revista week-end.

concurs de fotografie amatori despre sălbăticie

Foto: Daily Mail`s Weekend

Acest concurs a arătat că fotografia amatori este viu și bine în rândul pasionaților de animale sălbatice. Potrivit organizatorilor concursului, ei nu se asteapta o astfel de agitatie. Imagini de la participanții au primit până la sfârșitul concursului.

concurs de fotografie amatori despre sălbăticie

„Mamifere“, „Păsări“, „Insecte“, „pești, reptile și amfibieni“ - principala categorie a competiției. Categorie suplimentară - pentru tinerii sub 18 ani. judecătorii șefi erau maeștri ai lor ambarcațiuni, animale sălbatice fotografi Simon Stafford (Simon Stafford) și Gray Levett (Gri Levett).

concurs de fotografie amatori despre sălbăticie

- Alege cel mai bun dintre cei mai buni nu a fost ușor, - spune Simon Stafford - dar am încercat să facem această alegere dificilă. Deși, sincer, totul funcționează bine. Noi nici măcar nu a putut presupune că în rândul pasionaților de fotografie de animale sălbatice ca adevărați profesioniști.

concurs de fotografie amatori despre sălbăticie

Câștigătorul de ansamblu, ocupând primul loc în categoria „Mamiferele“ a devenit Philipp Petru, contabil în vârstă de 48 de ani de la Forest Hill, care este sud-estul Londrei. vole de apă, lyubuyuschayasya reflexia în apă, toate câștigat.

concurs de fotografie amatori despre sălbăticie

- Am făcut fotografia începând cu douăzeci de ani, - spune Peter Philipp. - Am încercat totul, dar cu anii dat seama că singura mea iubire este faunei sălbatice. Îmi place în special cele mai mari animale trage, cum ar fi acest vole de apă.

concurs de fotografie amatori despre sălbăticie

Locul I la categoria „Păsări“ a câștigat de David Shenk (David Schenck), în vârstă de 56 de ani, englezul din Suffolk (Suffolk). fotografia lui, se deghizează în stârcul stuf, imediat a ieșit pe partea de sus.

concurs de fotografie amatori despre sălbăticie

- Această imagine am reușit să fac această vară cu camera Canon EOS-1D Mark IV, - spune David. - A trebuit să petrec mai multe ore de așteptare înainte de a captura cadrul. Fotografiezi am învățat datorită tatălui meu, care mi-a oferit întotdeauna cu literatura de specialitate necesare despre fotografie și despre natura.



concurs de fotografie amatori despre sălbăticie

Locul al doilea în categoria ocupat de iarnă Phil (Phil Winter), inginer în vârstă de 69 ani de la Ringmera. East Sussex. Lucrarea sa „Owl pentru cină.“

concurs de fotografie amatori despre sălbăticie

Aceasta fotografie a fost luată de Phil în propria sa grădină. - Această bufniță trăiește în grădina mea, așa că am modelat-o cutie specială și montați-l pe unul dintre copaci. Acum pot observa cu ușurință comportamentul său - a spus fotograful.

concurs de fotografie amatori despre sălbăticie

Primul loc in categoria „Insecte“ a câștigat Martin Jones (Martin Jones), în vârstă de 54 de ani, fizioterapeut pensionar din Cheshire. Fotografia a fost facuta pe insula Mull (Mull) în propria sa grădină.

concurs de fotografie amatori despre sălbăticie

- Am început să se tragă deja într-o vârstă destul de matură, și datorită soției sale, care mi-a dat primul meu aparat de fotografiat - spune Martin Jones. - Am fost în stare precară de sănătate, iar medicii recomanda sa mearga mai mult, asta e soția mea și am venit cu activitate. Sunt foarte recunoscător pentru ei pentru ea.

concurs de fotografie amatori despre sălbăticie

În categoria de "pești, reptile și amfibieni" Medalia a fost Val Wright (Val Wright) din Peterhead, Aberdeenshire (Aberdeenshire). Lucrarea sa „să ia masa melc“. Luă fotografia acum cinci ani, iar acum el ia cele mai mici creaturi de pe planeta noastră.

concurs de fotografie amatori despre sălbăticie

Categoria „sub 18 ani“, locul întâi a mers la Alex Berryamen, studentă în vârstă de 17 ani, din Hampshire. El este, de asemenea, un autodidact și a fost filmarea animalelor sălbatice timp de aproximativ cinci ani. El încearcă să plece cu privire la natura in fiecare week-end și vremea rea ​​nu este o piedică pentru el.

concurs de fotografie amatori despre sălbăticie

Fiecare dintre câștigători au primit un cadou Nikon 1 V2 aparat de fotografiat, lentile și card de memorie. Un câștigător clar Philipp Peter a câștigat o altă excursie de trei zile la Bavaria.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Mamifere Lume Marea Britanie în fotografiiMamifere Lume Marea Britanie în fotografii
Little Britain prădător - nevăstuicăLittle Britain prădător - nevăstuică
Bufnitele de la fotografi Jari peltomaki si David tiplingaBufnitele de la fotografi Jari peltomaki si David tiplinga
Concurs foto de Societatea Zoologica din Londra Premiul 2015Concurs foto de Societatea Zoologica din Londra Premiul 2015
Arată animale mici Burgess PrimeArată animale mici Burgess Prime
Vânătoare Osprey de fotograful britanic Bill DohertyVânătoare Osprey de fotograful britanic Bill Doherty
Cele mai bune imagini de câine 2013Cele mai bune imagini de câine 2013
Regele de pescuitRegele de pescuit
Cum înregistrez la spectacol câine?Cum înregistrez la spectacol câine?
Great Gray Owl de fotograf ceh Jiri MichalGreat Gray Owl de fotograf ceh Jiri Michal
» » » Concurs de fotografie amatori despre sălbăticie
© 2021 rum.perhegrigh.ru