rum.perhegrigh.ru

Belchatow de la Meer Bremerhaven grădina zoologică am

Vi se pare adesea veverițe care trăiesc în grădini zoologice? Dar, în limba germană Zoo AM Wildlife Park Meer Bremerhaven trăiește o întreagă familie de aceste rozătoare, atât de dificile și rare - proteine ​​Siberian sau proteine-teleutok.

Belchatow de la Zoo am Meer Bremerhaven

Foto: Joachim Schoene / Zoo am Meer Bremerhaven

Cel mai recent, familia veverita are urmași, format din cinci tineri sănătoși. Pat sa născut în urmă cu șapte săptămâni, dar în ciuda acestui fapt ele sunt deja la o vârstă atunci când acestea pot destul de independent pentru a părăsi cuibul și de a explora împrejurimile.

Aceasta subspecie Siberian rare este rar văzut în grădina zoologică europeană, astfel încât într-un parc german au venit să vadă un număr mare de animale sălbatice entuziaști. Uita-te la aceste veverite amuzante și jucăușe o plăcere, astfel încât în ​​apropierea incintei lor este întotdeauna o mulțime o mulțime de oameni care doresc să facă fotografii ale acestor Pranksters.

Belchatow de la Zoo am Meer Bremerhaven

veveriță siberian roșu (Sciurus vulgaris exalbidus) - cea mai mare (lungime corp - 28 cm, greutate de aproximativ 500 g) proteine ​​subtipului blana foarte frumos si gros. În timpul iernii, aceste rozătoare blana devine deosebit de frumoasă - gri-argintiu cu gri valuri, dar coada - o culoare gri deschis, cu un strop de culoare negru și galben-rugină.

Belchatow de la Zoo am Meer Bremerhaven



S-au găsit în pădurile de pini din Irtysh, Ob, Enisei și regiunea Novosibirsk. Puteți fi, de asemenea, găsite în Crimeea (în cazul în care acestea sunt bine aclimatizate), în pădurile de pini din Lituania și Rusia Centrală. Le-am văzut, și în Caucazul de Nord.

Belchatow de la Zoo am Meer Bremerhaven

De-a lungul ultimilor 60 de ani, a existat o reducere drastică a numărului de veverițe roșii normale. Acest lucru se datorează în principal reducerii habitatului, a bolilor și o mare concurență cu veverița gri americană, care este bine înrădăcinat în pădurile europene.

Belchatow de la Zoo am Meer Bremerhaven

Siberian eliberarea de proteine ​​în Crimeea, experții se așteaptă o îmbunătățire a calității de blana este deja veverițele roșii obișnuite care trăiesc aici pentru o lungă perioadă de timp, și ei nu au greșit - Teleut-proteine ​​prins repede în Crimeea. Baza de dieta lor sunt alune (alune), din care sunt multe. În anii macra, aceste rozătoare se deplasează în pădurile montane, nuci de fag bogate, semințe de pin Crimeea și semințe dogwood (dacă este cazul).

veveriță siberiană perfect domesticit, asa ca este adesea păstrată ca un animal de companie. viață teleutok proteine ​​Durata în captivitate timp de aproximativ 10 ani.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Pui Gannets nord grădină zoologică din GermaniaPui Gannets nord grădină zoologică din Germania
Lemn Joey cangur matshi grădină zoologică din SUALemn Joey cangur matshi grădină zoologică din SUA
Taronga Gradina zoologica a fost născut pui petauridaeTaronga Gradina zoologica a fost născut pui petauridae
De la vițel panda mici Suedia grădină zoologicăDe la vițel panda mici Suedia grădină zoologică
În grădina zoologică din Varșovia alăptat maimuța veverițăÎn grădina zoologică din Varșovia alăptat maimuța veveriță
Gradina zoologica a fost născut în Scoția Skunk albino rareGradina zoologica a fost născut în Scoția Skunk albino rare
De Meerkats reaprovizionare grădină zoologică Cotswold Wildlife ParkDe Meerkats reaprovizionare grădină zoologică Cotswold Wildlife Park
Familia veveriță în QuebecFamilia veveriță în Quebec
Grădina zoologică Franklin a fost născut pui CraneGrădina zoologică Franklin a fost născut pui Crane
Veverițe zburătoare de zahăr - proteine ​​neobișnuite din Australia!Veverițe zburătoare de zahăr - proteine ​​neobișnuite din Australia!
» » » Belchatow de la Meer Bremerhaven grădina zoologică am
© 2021 rum.perhegrigh.ru