rum.perhegrigh.ru

Plimbare periculos cu pisici de mare

În Zimbabwe, există un unic de acest gen de rezervă Mukini mare, care este locuită de animale care sunt în pericol de distrugere - lei și gheparzi. In ultimii ani, multe pisici sălbatice plecat fără de obicei pentru un habitat. Motivele pentru aceasta sunt multe, dar toate într-un fel sau altul legătură cu activitatea umană. Cele mai multe dintre aceste pisici ar fi condamnat, dar Mukini mare au avut o șansă pentru o viață nouă.

plimbare periculos

Mangini Adalberto & Laura Bondzhioni oameni destul de obișnuiți care au venit în Africa ca destinație turistică. Cu câteva zile în urmă, au decis să viziteze Parcul și să ia literalmente o plimbare cu lei și gheparzi. Ceea ce a ieșit din ea, și nu a mâncat acolo ei pentru masa de prânz - toate acestea în versiunea completă a știri!

Cel mai adesea, leii de rezervă și puii de ghepard cad mai complet, astfel încât în ​​timpul șederii lor aici, se obișnuiesc cu oameni și nu-l ia în considerare o amenințare. În mare parte, din acest motiv este în imediata apropiere cu locuitorii rezervației este complet sigur.

plimbare periculos



Rezerva se calculează ca un adăpost temporar pentru pisici sălbatice. program special Personal Mukini Big, în care leii și gheparzi se găsesc în rezervă numai până la un punct. De exemplu, gheparzi eliberați din nou în sălbăticie, după ce învață să vâneze. Pentru aceste scopuri, gheparzi niciodată hrănite carne și produc pe rezerva câteva găini, forțându-le să vâneze pe cont propriu. Atunci când experții care urmăresc progresul prădători, decide că gheparzii sunt pe deplin pregătiți pentru viață în sălbăticie - pisici eliberat din nou în sălbăticie.

03

„A fost incredibil! Laura și am fost de mers pe jos cu lei și gheparzi, dar nu am nici o teamă. S-au comportat ca pisicile domestice obișnuite. Am vorbit cu ei, pentru că eu cred că ar putea fi un animal și nu înțelege limba noastră, dar vocea și intonație, se poate ghici cu ușurință intențiile noastre. intențiile noastre au fost prietenos și pisicile sălbatice nu ne ating, „- spune Adalberto Mangini, care a venit în Africa împreună cu prietena lui în Italia.

plimbare periculos

Cu o astfel de abordare unică de a comunica cu animalele sălbatice, Adalberto și Laura nu putea să meargă doar cu gheparzi și lei, dar, de asemenea, le pentru animale de companie. Raptors a avut în minte respect pentru oameni la personas lor, și au răspuns la mângâi dezmierdare.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Rase de pisici populareRase de pisici populare
Cinci gheparzi de la grădina zoologică manartoCinci gheparzi de la grădina zoologică manarto
Urșii polari în rezervă ArcticUrșii polari în rezervă Arctic
Gheparzi Trinity de la Burgers ZooGheparzi Trinity de la Burgers Zoo
Young ghepard de la grădina zoologică SchönbrunnYoung ghepard de la grădina zoologică Schönbrunn
Pisoi de nisip fiind născut în Al Ain ReservePisoi de nisip fiind născut în Al Ain Reserve
Impala este ascuns de urmărire într-o mașină cu turiștiImpala este ascuns de urmărire într-o mașină cu turiști
Cele Zambian gheparzi de rezervă sunt învățați să vânezeCele Zambian gheparzi de rezervă sunt învățați să vâneze
Întâlnire cu ghepard în Parcul Național SerengetiÎntâlnire cu ghepard în Parcul Național Serengeti
Safari Park Oregon alăptat ghepard copilSafari Park Oregon alăptat ghepard copil
» » » Plimbare periculos cu pisici de mare
© 2021 rum.perhegrigh.ru