rum.perhegrigh.ru

Cub și Tortoise

Privind la acest mic pui nu a putut ajuta reamintind desenul animat sovietic „Cum Leul și Turtle a cântat piesa.“ Dar acest copil nu va face prieteni cu o reptila găsit - pe care intenționează să-l mănânce, dar așa cum sa dovedit, shell broasca testoasa a fost „nuca tare“ pentru el!

Cub și Tortoise

Villiers Steyn / Mashatu Game Reserve din Botswana

Aceste imagini au fost luate în Africa de Sud Reserve Mashatu Game Reserve (Botswana), în vârstă de 31 de ani, fotograf-naturalistă Vilesom Stein (Villiers Steyn), care a venit aici pentru a face fotografii cu leii africani în sălbăticie.

Acest leu de ceva timp a fost aproape de familia mea, odihnindu-se la umbra copacilor. Este distractiv să se joace cu frații și surorile sale, dar dintr-o dată atenția lui a fost atrasă de o mică broască țestoasă leopard, iar copilul a decis să aibă un pic de distracție înainte de a încerca să-l mănânce.

Cub și Tortoise

Se pare că nu a știut jocul cu o gustare - un semn de prost gust. :) - Când ne-am apropiat, puiul a încercat deja să muște o broască țestoasă - el spune corespondentul «Daily Mail» Viles Stein. - Scene uitat amuzant, și am început imediat să-l fotografieze, astfel încât să nu pierdeți niciun moment.

Cub și Tortoise

- Am petrecut aproximativ o oră urmărindu-l. Copilul răsuci Turtle și așa, și că, dar el nu a reușit să ajungă la miezul armurii sale puternice. La început, el a încercat să se conformeze calmul, dar când a dat seama că broasca testoasa este prea greu pentru el, ceva foarte supărat.



Cub și Tortoise

Leopard, sau broască țestoasă panterovaya (Geochelone pardalis) este a patra cea mai mare printre țestoase care trăiesc pe Pământ. Se poate ajunge la o lungime de 70 cm și o greutate de aproximativ 50 kg. Carapacea panterovoy broasca testoasa este foarte durabil si are o cupola, forma de mare. Culoarea de bază - galben nisipos. În Țestoase leopard trăiesc în Etiopia, culorile palide.

Cub și Tortoise

Este demn de remarcat faptul că țestoase leopard au o glanda speciala sub coada, un miros ascuțit secreta si puternic. Acest parfum atrage potențiali parteneri pentru împerechere, dar, de asemenea, respinge pradatori potential. Acesta este mirosul împins stalking pui de leu, care se lupta pentru a vedea prin reptila.

Cub și Tortoise

- În fața lui era clar că el a fost dezamăgit - a spus Dl. Stein, - el se strâmbă într-un gust teribil de rău și a aruncat broasca testoasa, astfel încât ea a zburat la o parte, sa răsturnat pe partea din spate. Când leul este plecat, l-am întors înapoi.

Cub și Tortoise

A fost o altă poveste despre lupta de prădător și pradă, dar în acest caz a câștigat de o mică broască țestoasă leopard, iar prădătorul tânăr și lipsit de experiență a fost lăsat cu nimic.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Oh, hai plimbare!Oh, hai plimbare!
Țestoaselor uriașe Young de la grădina zoologică Zoo TulsaȚestoaselor uriașe Young de la grădina zoologică Zoo Tulsa
Vedere de sus: fotografii uimitoare animale OkavangoVedere de sus: fotografii uimitoare animale Okavango
Unghiul său: terariu de broască țestoasăUnghiul său: terariu de broască țestoasă
Lupta între girafe în Sabi rezervă SABILupta între girafe în Sabi rezervă SABI
Leaf bug-ul de la o grădină zoologică pentru copii în Fort WayneLeaf bug-ul de la o grădină zoologică pentru copii în Fort Wayne
Turtle în îmbrățișarea mortală de șarpe!Turtle în îmbrățișarea mortală de șarpe!
Rularea girafe de fotograf Charlene bakkioniRularea girafe de fotograf Charlene bakkioni
Cum să aibă grijă de broasca testoasa dumneavoastră acasă țestoasă de uscat și apăCum să aibă grijă de broasca testoasa dumneavoastră acasă țestoasă de uscat și apă
Turtle rechin, broasca testoasa, dovleac, broasca testoasa Burger: Îmbrăcăminte pentru broască…Turtle rechin, broasca testoasa, dovleac, broasca testoasa Burger: Îmbrăcăminte pentru broască…
» » » Cub și Tortoise
© 2021 rum.perhegrigh.ru