rum.perhegrigh.ru

Ce ai făcut la casa mea?

Acest copil koala arată confuz și amețită. Dar ce ar putea fi atât de mult să-l supere pe întoarcerea în țara lui natală?

Ce ai făcut la casa mea?

Koala Rescue - Western NSW

Despădurirea în habitatele de koala și alte marsupiale - continentul australian pentru un lucru obișnuit. Am fost nici o excepție și pădurea statului Vittoria, situat în statul New South Wales. Distrugerea o altă parte a pădurii, care pune în pericol viața multora dintre locuitorii săi, următoarea agenție specială - serviciul de informare, de salvare și educație. Acesta este responsabil, în special, și pentru a se asigura că toți rezidenții cu un loc în avans a defrișărilor au mutat lângă ușă.

Animalele sunt transportate în avans încă desișuri neatinse de copaci tropicale, încercând să le pună într-o zonă mai mult sau mai puțin familiare. Cu toate acestea, se întâmplă adesea ca cel mai atașat la marginile koala nativ dor locul, care de la naștere a fost casa lor natală. O nostalgie de înțeles le conduce înapoi în cazul în care au văzut în loc de luxuriante, pădure verde apare rumeguș presărat părăsite. Este ceva să cadă în disperare!

Și astfel ei stau, a pierdut și singur acolo, în cazul în care acestea au mai puțin și mai puțin spațiu. Cine știe sigur ce gândeau ei în acele momente? Dar ei sunt frustrați de acest gen vorbește de la sine ...

Pat, imprimat pe imagine, muncitorii au văzut așezat pe un morman de rumeguș. Aici și-a petrecut aproape o oră, în căutarea nedumerit ce a mai rămas din pădurile sale native. În timpul zilei de pe site-ul a venit încă trei koala, și le-a trimis toate împreună într-o clinică veterinară. Acolo, ei vor primi ajutorul necesar și apoi a mers să se stabilească în noua lor casă. Asta e doar cât timp?

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Koala pui pe nume RaymondKoala pui pe nume Raymond
Koala de la DreamworldKoala de la Dreamworld
Posumul pigmeu Est - conyaPosumul pigmeu Est - conya
Panda și koala, caracteristici structuralePanda și koala, caracteristici structurale
Se rezolvă misterul amprentarea koalasSe rezolvă misterul amprentarea koalas
Animalele de păduri mixte în AustraliaAnimalele de păduri mixte în Australia
Koala Sydney, Milli și Tucker a Taronga ZooKoala Sydney, Milli și Tucker a Taronga Zoo
Taronga Gradina zoologica are un nou koala de sex masculinTaronga Gradina zoologica are un nou koala de sex masculin
Nou koala pentru copii de la Taronga ZooNou koala pentru copii de la Taronga Zoo
Oamenii de știință au descoperit secretul vocile puternice ale koalaOamenii de știință au descoperit secretul vocile puternice ale koala
» » » Ce ai făcut la casa mea?
© 2021 rum.perhegrigh.ru