rum.perhegrigh.ru

Koala pui pe nume Raymond

O lună în urmă, nu departe de Brisbane (Brisbane), situat pe coasta de est a Australiei, pe marginea drumului a fost găsit suge mai mici și de slăbit pui de koala.

Koala pui numit de Raymond

koala pui de mic numit Reomond

Koala a fost atât de mic încât se potrivesc în liniște într-o cană de ceai. Strict vorbind, el nu este crescut în mod special. Acesta a luat sub aripa lui Zayznevski Julia (Julie Zyzniewski), ea, de asemenea, numit copil Raymond (Raymond).

Când a fost găsit puiul, era într-o stare proastă: copil prost epuizat și care suferă de deshidratare. Cel mai probabil, mama lui a murit, iar copilul a fost lăsat un orfan. Apoi, Raymond cântărit aproximativ 260g, deși la vârsta de 2-3 luni, puii de koala ar trebui să fie mai mare.

Koala pui numit de Raymond

Inițial, nimeni nu a fost în speranța că copilul va supraviețui - așa că a fost rău. - În primele zile, a trebuit să se hrănească cu forța, - spune Julia Zayznevski - el a fost slab, iar viitorul său era nesigur.

Koala pui numit de Raymond



Young koala, a lăsat fără mamă la o vârstă fragedă, suferă de obicei și poate chiar să cadă într-o depresie adevărată: ei refuză complet mănâncă și pot chiar să moară. Majoritatea cred că koala nu poate supraviețui, dar în mâinile grijulii de pui Julia a început să se întoarcă la viață, și o zi devin bine hrăniți și să câștige un pic de greutate.

Pe parcursul ultimelor 14 de zile pui de koala a placut la 65g. și a devenit deja un pic frunze de eucalipt mănâncă. Perezhovyvaya le proprii. Raymond a iubit totul și răsfățați-vă în mod constant, mai ales șeful Julia Jones Paulette (Paulette Jones). Ei lucrează împreună în evaluarea biodiversității eco-centru.

Koala pui numit de Raymond

Acum, Raymond își petrece zilele stând la masa Julia unde acum el se poate alimenta cu ușurință formula dintr-o sticlă la fiecare trei ore. Și el, la rândul său, a devenit un plus binevenit la locul ei de muncă.

Koala pui numit de Raymond

Ea spune fata, prin centrul lor a trecut o mulțime de animale sălbatice, dar un astfel de pui dulce și fermecător cum Raymond nu a fost. - E atât de dulce și fermecător că toți cei care vin la noi pur și simplu nu poate ajuta, dar zâmbet atunci când l-am cunoscut!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Panda și koala, caracteristici structuralePanda și koala, caracteristici structurale
Dragoste și îngrijire au salvat un mic echidnaDragoste și îngrijire au salvat un mic echidna
Ce ai făcut la casa mea?Ce ai făcut la casa mea?
Se rezolvă misterul amprentarea koalasSe rezolvă misterul amprentarea koalas
Animalele de păduri mixte în AustraliaAnimalele de păduri mixte în Australia
Taronga Zoo a introdus orfan-wombat ChloeTaronga Zoo a introdus orfan-wombat Chloe
Koala Sydney, Milli și Tucker a Taronga ZooKoala Sydney, Milli și Tucker a Taronga Zoo
Echidna orfan: continuarea poveștiiEchidna orfan: continuarea poveștii
Taronga Gradina zoologica are un nou koala de sex masculinTaronga Gradina zoologica are un nou koala de sex masculin
Nou koala pentru copii de la Taronga ZooNou koala pentru copii de la Taronga Zoo
» » » Koala pui pe nume Raymond
© 2021 rum.perhegrigh.ru