rum.perhegrigh.ru

Ne îmbrățișăm, prietenii mei!

Când toată mintea în pericol de dispariție, poate doar imbratisare stransa reciproc. Face doar că koala trăiesc într-un parc de animale sălbatice în Queensland, Australia - deși companie de familie prietenos marsupial care prezintă pentru o fotografie suvenir.

Ne îmbrățișăm, prietenii mei!

stephanie Darrall

Prinde koalas pe teren - un fenomen rar, deoarece aceste animale lent aproape petrece tot timpul în copaci. În acest caz, un vis ei merg de la șaisprezece la optsprezece ore, două sau trei ore le petrec pe produse alimentare în cantități mari prin absorbirea frunze de eucalipt sau frunze de salcâm.

În koala, la fel ca multe alte marsupiale, foarte lent, există un schimb de substanțe, astfel încât acestea trebuie să economisi energie, de mestecat cu atenție de calorii masă verde și aproape în jos la pământ.

Din cauza defrișărilor, numărul de koala de pe continentul australian este redus drastic - acum nu există mai mult de optzeci de mii de oameni indigene din Australia. parc Lone Pine în Queensland, în cazul în care au fost luate aceste fotografii - cea mai mare rezervatie naturala din lume, dedicat creșterea și conservarea acestei specii de marsupiale. În Parcul Lone Pine, enumerate în Cartea Recordurilor, în prezent există peste o sută treizeci de koala, iar animalele însele sunt printre primele din lista speciilor care au nevoie de protecție.

pentru conservarea programului koala este conceput pentru o perioadă îndelungată - o dată pe an koala de sex feminin este în măsură să dea naștere la un singur pui. Primele șase luni ale copilului petrece în punga mamei, timp în care el a format pe deplin ochi și urechi să crească păr.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Koala pui pentru prima dată a văzut lumeaKoala pui pentru prima dată a văzut lumea
Koala pui pe nume RaymondKoala pui pe nume Raymond
Koala de la DreamworldKoala de la Dreamworld
Anteaters marsupial din AustraliaAnteaters marsupial din Australia
Panda și koala, caracteristici structuralePanda și koala, caracteristici structurale
Ce ai făcut la casa mea?Ce ai făcut la casa mea?
Se rezolvă misterul amprentarea koalasSe rezolvă misterul amprentarea koalas
Animalele de păduri mixte în AustraliaAnimalele de păduri mixte în Australia
Koala Sydney, Milli și Tucker a Taronga ZooKoala Sydney, Milli și Tucker a Taronga Zoo
Taronga Gradina zoologica are un nou koala de sex masculinTaronga Gradina zoologica are un nou koala de sex masculin
» » » Ne îmbrățișăm, prietenii mei!
© 2021 rum.perhegrigh.ru