rum.perhegrigh.ru

Boy și alpine marmote

Groundhogs, de obicei, foarte prudent și preferă să stea departe de oameni. În cazul în care, cu toate acestea, pe teritoriul lor, oamenii vin, marmotele incep sa fluier cu voce tare, avertizând rudele că persoana următoare. În general, aceste rozătoare nu le place să întâlnesc oameni. Cu toate acestea, uneori, în natura minuni, și groundhogs poate face chiar prieteni cu omul!

Boy și marmote!

Pentru prima dată Matteo walch văzut marmote în urmă cu aproximativ patru ani în Hohe Tauern National Park austriac. Apoi, el a fost de numai 4 ani, dar vederea rozătoarelor, care au fost aproape la fel ca și înalt, el nu a fost frică să se apropie de ei. Marmote nu a alerga în sus și a permis băiatul să vină la el, la o distanță foarte aproape. Din acel moment, între un copil și rozătoare alpine a început o relație foarte asemănătoare cu prietenia ...

De atunci, au trecut patru ani, dar familia băiatului un vizitator regulat Alpii austrieci, iar Matteo a avut în mod constant posibilitatea de a vizita o colonie de marmote. De fiecare dată când animalele se apropie de copilul ei se apropie și mai aproape și în curând chiar ia permis să te mângâi!

Boy și marmote!

„Prietenia lor a continuat pentru al patrulea an. Matteo iubește aceste marmote, și l-au simt. Am venit la aceste locuri familia ta timp de câteva săptămâni în fiecare an, și de fiecare dată când soția mea și mă întreb prietenie, înnodate între fiul nostru și marmote alpine“, - spune Mile walch (tatăl băiatului).



marmote Alpine poate ajunge la 50 cm în lungime și o greutate de până la 8 kg. Primăvară aceste animale cântărește mult mai puțin (aproximativ 3 kg), dar pentru iarna câștigă în continuare mai multe kilograme.

Boy și marmote!

„Cu fiul meu am o șansă de a captura marmotele în habitatul lor natural. Aceasta este o foarte condamnați fiind, cu toate acestea, atunci când fiul meu a fost lângă ei, ei se tem de nimic, și eu sunt liber pentru a face fotografii cu ei. Marmote pur și simplu nu acorde o atenție la mine, cu toate că într-o altă situație în care pur și simplu a fugit „, - a declarat Mile Walch într-un interviu Dailymail.

Boy și marmote!

Matteo nu cauta marmote. Băiatul doar vin la pajiștile alpine din Parcul Național și la câteva minute mai târziu, marmotele locale încep să se adune în jurul lui. Matteo le hrănește cu ea, și își vor permite să fie pentru animale de companie!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Manuli din ScoțiaManuli din Scoția
Prietenia dintre un câine și o vulpePrietenia dintre un câine și o vulpe
Longleat Safari Park alăptat pui de flamingoLongleat Safari Park alăptat pui de flamingo
Alpine capre din rasa: principalele diferențeAlpine capre din rasa: principalele diferențe
Austriac Hound sau Brandl-BrakkAustriac Hound sau Brandl-Brakk
Fotografii rare de rasul canadianFotografii rare de rasul canadian
Tineri gorilele sociabili din Parcul VirungaTineri gorilele sociabili din Parcul Virunga
OgarOgar
Formarea unui catelus. Comanda „sta“Formarea unui catelus. Comanda „sta“
Mangustă Viteazul din Masai Mara luptat patru leiMangustă Viteazul din Masai Mara luptat patru lei
» » » Boy și alpine marmote
© 2021 rum.perhegrigh.ru