rum.perhegrigh.ru

Pui Hilda și rățuște ei

Avem mai mult de o dată auzit adoptarea de animale pui străine, iar acum povestea rățuște creștere de pui, puii lor ca acasă. Și se pare că a fost mama foarte senil.

Pui Hilda și rățuște ei

pui Îngrijirea numit Hilda cu puii ei neobișnuit

Pe una din fermele din județul Dorset (Dorset), Marea Britanie pui numit Hilda (Hilda), descoperind abandonat unele cuib de rață nu este greu cu ouă, el este nevoie să stea cedat instinct matern naturale pe deplin.

În termen de 28 de zile, s-au născut rață, care este urmat de o femela-mama literalmente peste tot. rățuște mici îl percep ca propria sa mamă. Dar numai în momentele când coapte jumătate de copiii ei fericit sari în apă, putem înțelege diferența dintre un pui și copiii ei. Este clar că Hilda se referă la apă, cu indiferență completă.

Pui Hilda și rățuște ei

Potrivit povestea proprietarului în vârstă de 45 de ani, a fermei lui Philip Palmer (Philip Palmer), devine clar de ce a existat o astfel de situație: - găini și rațe noastre trăiesc împreună și așa că atunci când am văzut că Hilda sta pe ouă, eu chiar nu a putut imagina că ea El este așezat pe cuib altcuiva. Ea sa uitat complet natural și puse la clocit cu răbdare ouă la fiecare 28 de zile. Îmi imaginez surpriza mea când am văzut-o mergând cu rățuște mici!

Pui Hilda și rățuște ei

Potrivit Daily Mail, cei care nu se îndepărtează rață de la Hilda și vartej în mod constant în jurul ei, doar în momentele de pericol se ascund sub aripi. Și se pare că nu este îngrijorat de faptul că puii ei nu sunt nimic la fel ca puii de aceeași găini obișnuite ea.

Pui Hilda și rățuște ei

Și, în ciuda faptului că Hilda - pui, rață nu este o mamă destul de grijuliu, un bine-a adus și îngrijirea urmașii lor.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Alimentatoare corecte rățuște: cum să le aleagă?Alimentatoare corecte rățuște: cum să le aleagă?
Ducklings încercarea de a acoperiDucklings încercarea de a acoperi
Caracteristici ale rațe de reproducție de pui de carneCaracteristici ale rațe de reproducție de pui de carne
Noua bizoni Marea BritanieNoua bizoni Marea Britanie
Ducks Bashkir - o descriere a conținutului, îngrijireaDucks Bashkir - o descriere a conținutului, îngrijirea
Cultivarea și indoutok de reproducere la domiciliuCultivarea și indoutok de reproducere la domiciliu
Dl riscuri și rățuște saleDl riscuri și rățuște sale
Pui de urangutan pe nume Rick mutat în AngliaPui de urangutan pe nume Rick mutat în Anglia
Ce să se hrănească rațe cu primele zile de viață la domiciliuCe să se hrănească rațe cu primele zile de viață la domiciliu
Mai ales hrănire și rațe MulardMai ales hrănire și rațe Mulard
» » » Pui Hilda și rățuște ei
© 2021 rum.perhegrigh.ru