rum.perhegrigh.ru

Sparring în zăpadă

Două panda roșu a făcut o adevărată sparring în zăpadă Viena grădina zoologică Sch nbrunn Zoo. S-au comportat ca și cum acestea au fost războinici adevărați se confruntă cu off.

Sparring în zăpadă

Foto: Josef Gelernter / Sch nbrunn Zoo

În timpul panda lupta puternic care amintește de eroul de desene animate "Kung Fu Panda" - profesor de Kung Fu master Shifu (master Shifu).

Sparring în zăpadă

Aceste imagini remarcabile ar putea face fotograf australian Josef Gelernter (Josef Gelernter), au privit animalele mici, timp de mai multe ore. panda roșu de sex masculin și feminin joacă în zăpadă și se rostogoli, astfel încât entuziasm impresia că este treaba lor favorit.

Sparring în zăpadă

Numai uneori, au permis să suspende lupta - au retras în lateral, pentru a avea o mică gustare și Munch muguri de bambus și morcovi. Dar, după aceea, au revenit din nou la locul lor, și ca și cum nimic nu sa întâmplat, a continuat jocul lor.

Sparring în zăpadă

- A fost distractiv de a le viziona - spune fotograful în vârstă de 31 de ani - aceste animale drăguț sunt atât de ocupat de distracție în zăpadă, care dintre ele a fost imposibil să se uite departe. Am adunat o mulțime de spectatori, în ciuda faptului că strada era destul de rece. Fiecare panda încearcă să păcăli adversarul tău și să ia pe ea!



Sparring în zăpadă

- Lupta dintre ei a continuat timp de câteva ore, dar nimeni nu a fost de acord. Toată lumea a fost curios să știu - ce scop acest duel hilar? Zăpada părea să-i stimuleze. Ei se amuză ca niște copii! În fotografii pentru a vedea, dar se misca destul de repede. atât de multă energie a fost cheltuit, dar animalele nu se opresc, și lupta continuă!

Sparring în zăpadă

- Abia am avut timp pentru a face fotografii cu ei, dar imaginile încă dovedit bine! - Joseph se bucură. - Unele dintre ele sunt în panda reprezintă luptători adevărați! Prima luptă de sex feminin oprit. Era evident că ea a fost obosit. Dar, de sex masculin - a fost plin de energie, și a vrut să continue, dar femela a retras.

Sparring în zăpadă

- A fost atât de distractiv privindu-le că am vrut să continue, dar spectacolul a fost de peste si ursii panda sa dus să se odihnească. Am primit plăcere atât de mult de la jocul lor, care, probabil, va aminti mult timp aceste animale minunate si energetice.

Sparring în zăpadă

Maestrul Shifu / «Kung Fu Panda»

Spre deosebire de rudele lor îndepărtate, ursi panda gigant, roșu - nu cu mult mai mult decât o pisică domestică obișnuită. Ei tind să fie foarte timid, dar cei doi ursi panda au fost „capturate“ în timpul sezonului de împerechere, care durează din ianuarie până în martie. În această perioadă de timp panda roșu este foarte activ și mai sociabil.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Cuplu panda mici de la grădina zoologică KnoxvilleCuplu panda mici de la grădina zoologică Knoxville
Panda și koala, caracteristici structuralePanda și koala, caracteristici structurale
Auckland Zoo a introdus panda roșu gemeneAuckland Zoo a introdus panda roșu gemene
Panda roșu Young de la Hamilton ZooPanda roșu Young de la Hamilton Zoo
Panda mici din OklahomaPanda mici din Oklahoma
Panda Shallow WisconsinPanda Shallow Wisconsin
De la vițel panda mici Suedia grădină zoologicăDe la vițel panda mici Suedia grădină zoologică
Urșii panda YANTAI grădină zoologică fericit a ninsUrșii panda YANTAI grădină zoologică fericit a nins
Panda roșu de la Zoo SmithsonianPanda roșu de la Zoo Smithsonian
Panda Funny Do-Do de la Hangzhou ZooPanda Funny Do-Do de la Hangzhou Zoo
» » » Sparring în zăpadă
© 2021 rum.perhegrigh.ru