rum.perhegrigh.ru

Kenguronok salvat găsește un prieten nou

Ultimele câteva săptămâni în Australia, a existat un val de căldură, iar în timpul zilei termometrul nu scade sub 35 de grade Celsius. Desigur, toate acestea au dus la secetă și incendii. Echipele de salvare au avut un timp greu, deoarece acestea nu numai că a trebuit să stingă incendiile care au loc aici și acolo, dar pentru a salva animalele capturate în locul nepotrivit, la momentul nepotrivit ...

Este salvat într-un incendiu kenguronok găsește un prieten nou

Leg în ipsos - dar în viață! Cangur par să înțeleagă cât de norocos a fost, prin urmare, chiar și după tot ce sa întâmplat în continuare vesel!

Acest kenguronok minuscul a fost salvat în urmă cu câteva săptămâni în timpul stingerea uneia dintre incendiile forestiere din zona Melbourne. Din păcate, mama copilului a murit încercând să salveze viața copilului ei. Astăzi kenguronok vieți într-una dintre adăposturile de animale, care vine încet la viață.

Adăpostul este salvat tot el sa întâlnit cu tânărul wombat, care, de asemenea a fost victima incendiilor forestiere. Animalele au găsit rapid o limbă unii cu alții, și chiar prieteni.

Este salvat într-un incendiu kenguronok găsește un prieten nou

Wombat și kenguronok încearcă să împartă banane!


„Când am adus acest lucru la kenguronka centru, am fost destul de dezamăgiți să afle de situația lui. In timpul unui incendiu, copilul a primit mai multe escoriatii mici și arsuri. Am tratat rana și examinarea copilului, a dat seama că kenguronku aproximativ 4 luni. El are, de asemenea, un picior a fost deteriorat, dar sperăm că el va face în curând o recuperare completă și va fi sari de bucurie pentru a fi în viață „- spune Stella Reid (angajat al Wildhaven adăpost).

Cel mai probabil, kenguronku trebuie să aibă loc în captivitate pentru o lungă perioadă de timp suficient. Aceasta va dura câteva luni înainte de a în cele din urmă va primi mai puternic, dar chiar și după aceea, lasa copilul la va fi imposibil de aplicat.

Este salvat într-un incendiu kenguronok găsește un prieten nou

„Am avut cazuri similare și kenguryata a trăit la adăpost pentru o lungă perioadă de timp. Cred că va fi eliberat în sălbăticie doar în vârsta de 2 ani, când va fi destul de un adult și capabil să aibă grijă de ei înșiși. Acum, el se bucură de compania același tineri a wombat. De asemenea, salvat în timpul incendiului, iar copiii au multe în comun, „- spune Stella.

Între timp, în apropiere de Melbourne încă furios mai multe incendii forestiere pentru a stinge care a atras aproximativ 200 de persoane și 40 de piese de echipament. Rămâne să sperăm că nimeni altcineva devine o victimă a dezastrului ...

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Erou CatErou Cat
Dragoste și îngrijire au salvat un mic echidnaDragoste și îngrijire au salvat un mic echidna
Caddy - wombat cubCaddy - wombat cub
Gnu a salvat-o de la un pui de leopardGnu a salvat-o de la un pui de leopard
Wombat și kenguronok - cei mai buni prieteni!Wombat și kenguronok - cei mai buni prieteni!
Bursuc fericitBursuc fericit
Woody cangur de la Miami ZooWoody cangur de la Miami Zoo
Un trio neobișnuitUn trio neobișnuit
Young a salvat copac-cangur Lumholtz luiYoung a salvat copac-cangur Lumholtz lui
Hienă dungi Femeie și urmașul eiHienă dungi Femeie și urmașul ei
» » » Kenguronok salvat găsește un prieten nou
© 2021 rum.perhegrigh.ru