rum.perhegrigh.ru

Nursed un popor copil pangolin

Poate că copilul Pangolin nu este creația cea mai frumoasă: nu este o astfel de mare ochi, fără lână moale și pufos, din contra, este acoperit cu solzi, el a avut gheare uriașe și o limbă lungă lipicios. Dar acest lucru nu înseamnă că nu poate fi iubire.

Nursed un popor copil pangolin

Acest animal mic a atins inimile multor oameni care au văzut fotografiile sale de pe Internet. Acest orfan pangolin a învins mama sa adoptivă și, desigur, aspectul său drăguț a câștigat întreaga armată de fani.

Pangolini sau Șopîrle sau anteaters solzoase (Pholidota) legate de mamiferele placentare. Numele lor este derivat din Malay «pengguling», care se traduce prin „pliere într-o minge.“ Aceste animale neobișnuite și rare trăiesc în Africa și fac parte din speciile pe cale de dispariție.

Nursed un popor copil pangolin

Aceasta creatura mica este in grija Maria Diekmann (Maria Diekmann), care inițial se uita după de mama lui Roxy, care a fost găsit pe piața neagră. La copil Roxy sa născut, atunci când ea a fost în centrul Namibiei faunei sălbatice de salvare, în care o femeie în vârstă de 48 de ani se execută.

Nursed un popor copil pangolin

Ea îl hrănește lapte, iaurt și furnici. De asemenea, ea permite copilului să călărească pe capul ei, pentru că în pangolini sălbatice stau întotdeauna pe spatele mamelor lor. Ha Doamna Diekmann conduce un grup dedicat conservarea speciilor pe cale de dispariție sălbatice (pe cale de dispariție Specii Trust (REST)).



Nursed un popor copil pangolin

- Roxy a fost mama unui animal sălbatic copil, care este prins de vânzare pe piața neagră, - a spus femeia. - A trebuit să-l eliminați și pune-l în inima noastră, astfel încât, în viitor (după inspecție) să-l elibereze din nou în sălbăticie.

Nursed un popor copil pangolin

- Cu toate acestea, patru zile mai târziu, Roxy a urcat în poala mea, a dat naștere unui copil. A fost o mamă minunată, dar după trei luni, Roxy a început să ceară afară. A trebuit să-l elibereze - spune Maria. Prima dată, ea a revenit mereu înapoi la copilul, dar odată ce ea nu sa mai întors, iar copilul a fost lăsat singur.

Nursed un popor copil pangolin

Femeia a început să aibă grijă de tineri și a petrecut o mulțime de nopți nedormite. - Am reușit să încasați alimentația corectă a copilului. El a fost fericit să mănânce iaurt, un amestec special de lapte, și apoi încetul cu încetul am început să introducă în dieta sa de furnici.

- Locul său preferat - e capul meu! El sa bucurat de alpinism acolo sus, așa că trebuie să poarte această pălărie, cu un maxim de umplere, - spune Maria. - Fotografiile pe care le-am luat iPhone-ul lui, puteți vedea cum sta pe capul meu, ieșită limba foarte lung și lipicios, originare adânc în stomac (de la pelvis). Acest limbaj permite Soparlele ajunge cu dexteritate la preferate lor delicatese - termite și furnici.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Chester Zoo născut copii furnicarChester Zoo născut copii furnicar
Taipei zoo alaptat două pangolinTaipei zoo alaptat două pangolin
În Minnesota copil născut tapir malaezianÎn Minnesota copil născut tapir malaezian
În parc grădină zoologică născut copil alpacaÎn parc grădină zoologică născut copil alpaca
Fox cu obiceiurile canineFox cu obiceiurile canine
Tiny & ldquo; flacără & rdquo; și noua lui mamaTiny & ldquo; flacără & rdquo; și noua lui mama
Călare pe mamaCălare pe mama
Șopârlă? Furnicarul ..? .. Pangolin!Șopârlă? Furnicarul ..? .. Pangolin!
Pui de furnicar gigant de la grădina zoologică parc reidPui de furnicar gigant de la grădina zoologică parc reid
Lincoln Zoo a introdus copilul rinocer negruLincoln Zoo a introdus copilul rinocer negru
» » » Nursed un popor copil pangolin
© 2021 rum.perhegrigh.ru