rum.perhegrigh.ru

Călare pe mama

Copilul stă călare pe mama lui - o priveliște familiară pentru un gigant furnicar copil, dar toate la fel din toate astea arata foarte amuzant.

Călare pe mama

Foto: Dave Rolfe / Howletts Wild Animal Park, Anglia

Tânărul anteater sa născut în parc faunei sălbatice Howletts Wild Animal Park (Anglia). El este încă tânăr, și își petrece tot timpul stând pe spate mamei sale.

Zoo plăcere să primim noul său ocupant, care a fost ultimul puiul a apărut de la ei recent. - Tocmai am iubit faptul că am avut un copil acest lucru - spune un corespondent al ediției locale a directorului parcului Joel Bunce (Joel Bunce).

- Am fost mult timp de așteptare pentru puii de anteaters noastre gigant, și în cele din urmă sa întâmplat. Este o mare bucurie pentru noi toți. Fiji lui a devenit părinți - de sex masculin și feminin numit Zet (FIDGI și Zet). Potrivit personalului parcului, ambii părinți sunt bine luate grijă de copilul ei.

Călare pe mama



Acasă la gigant furnicar este America de Sud. Femela, după 190 de zile de sarcină, lumina apare doar un pui, care călătorește pe spatele mamei sale timp de aproximativ doi ani. Femelele - mama extraordinară care au grijă de ei până la Chad următoarea sarcină.

La gigant anteater este un aspect foarte neobișnuit. Mai mult decât atât, acesta este cel mai mare reprezentant în edentates dvs. de partid (lat. pilosa), Așa că este încă destul de fizicul ciudat: botul îngust și lung, care seamănă cu trubku- înguste și mici glazki- destul de lung (aproximativ 95 cm sau mai mult) sunt aplatizate lateral coada. adulti furnicar poate cantari aproximativ 40 kg, lungimea corpului, împreună cu coada - aproximativ 2,3 m.

Călare pe mama

furnicar gigant - animal terestru, ceea ce duce în principal nocturne. Evitați întâlnirea de oameni. Cea mai mare parte a timpului este petrecut în somn (aproximativ 15 ore). labe Aardvark sunt gheare mari și lungi, datorită cărora el nu a fost frică de dușmani - o singură lovitură un picior ar putea spinteca cu ușurință orice adversar, jaguari astfel încât chiar și - cea mai mare pisica de pradă din America de Sud, încercând să nu te pui cu el.

Video: Dave Rolfe / Howletts Wild Animal Park, Anglia

anteaters gigant aparțin speciilor vulnerabile și sunt enumerate de Uniunea Internațională pentru Conservarea Naturii (IUCN) ca pe cale de dispariție.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
In Marea Britanie, s-au născut tânăr lup roșuIn Marea Britanie, s-au născut tânăr lup roșu
Anteaters marsupial din AustraliaAnteaters marsupial din Australia
Chester Zoo născut copii furnicarChester Zoo născut copii furnicar
Furnicar Kid de la Buffalo ZooFurnicar Kid de la Buffalo Zoo
Panda gigant Cub din San Diego, pentru a determina sexulPanda gigant Cub din San Diego, pentru a determina sexul
În Anglia, un parc safari primul copil născut de elefantÎn Anglia, un parc safari primul copil născut de elefant
Aardvark din ChicagoAardvark din Chicago
Pui de furnicar gigant de la grădina zoologică parc reidPui de furnicar gigant de la grădina zoologică parc reid
Lincoln Zoo a introdus copilul rinocer negruLincoln Zoo a introdus copilul rinocer negru
În Anglia, am copil născut măgar somalezÎn Anglia, am copil născut măgar somalez
» » » Călare pe mama
© 2021 rum.perhegrigh.ru