rum.perhegrigh.ru

Porc care crede că este un câine!

De la o vârstă fragedă de porc numit Gilbert a trăit alături de câini, în timp ce nu sunt în stare să „vorbească“ cu vecinii lor. Ca urmare, astăzi, Gilbert a avut probleme serioase cu auto-identificare - un porc crede că este un câine!

Porc care crede că este un câine!

Sună incredibil, dar de toate se pare. Mini-porc, care a împlinit recent doi ani, toată viața a trăit în casa în care a fost ținut în afară de un cuplu de terrieri Yorkshire pe care Herbert și adoptate unele obiceiuri.

Gilbert a avut recent să plece acasă. Mini Piga transportat în Wilmslow Animal Sanctuary, în orașul Wilmslow (Anglia). Aici Gilbert a devenit prieten cu poneii, mai multe pisici și în cele din urmă sa întâlnit cu rudele lor - porcii.

Porc care crede că este un câine!

„Când am cumpărat Gilbert, eu cred că el va crește ușor mai mult din Yorkshire terrieri mele. Cu toate acestea, au trecut doi ani, și a devenit un porc mare, care a fost dificil să conțină în casă. Gilbert și cu mine a fost aproape, așa că a trebuit să se gândească la viitorul său. Desigur, nu am vrut să se despartă de ea, dar mi cred că decizia a fost decizia corectă“, - a declarat el gazda mini-Piga înainte să-l predea la adăpost.

Și apoi câteva săptămâni în urmă, Gilbert a fost înlocuit cu locul de reședință. Acum svinopos are mult mai mult spațiu, și îi place în mod explicit.



Porc care crede că este un câine!

„Desigur, mulți ar putea părea că Gilbert a fost aruncat, dar acest lucru nu este adevărat. Singura amantă greșeală Gilbert este faptul că ea a supraestimat puterea lui. Ea nu știa că poate să crească atât de mare. Cu toate acestea, femeia a luat decizia corectă, oferind Gilbert în mâinile noastre. Ea vizitează în mod regulat pentru animale de companie și de a face sale donații pentru conținutul său“, - spune limanul gestionarea Melanie Hay.

angajații Shelter a observat, de asemenea, „obiceiuri canine“ Gilbert. Mini-porc îi place să cerșească pentru mâncare, răspunde la porecla lui și îi place să se joace cu mingea.

Porc care crede că este un câine!

dimensiuni Rata mini Piga poate fi pe imagine. În peretele adăpost pentru a face o gaură pentru pisica, dar Herbert nu se poate urca ... chiar si cu botul abia strange!

„Pentru schimbarea de reședință Gilbert este un plus. adăpost nostru este o fermă mare. Există o mulțime de spațiu și alte animale. De exemplu, există 12 ponei, 25 pisici, iepuri 3 și 2 porci. Cu cele mai recente Gilbert a găsit un limbaj comun, dar încă rămâne cea mai mare parte un câine „- cu un zâmbet spune Melanie.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
De ce cobai nu mănâncă nimic?De ce cobai nu mănâncă nimic?
Dog Yorkshire Terrier (foto): una mică pentru familia taDog Yorkshire Terrier (foto): una mică pentru familia ta
Purceii geamăn Belfast ZooPurceii geamăn Belfast Zoo
De ce nu pot câini carne de porcDe ce nu pot câini carne de porc
Pescărușul și pescarPescărușul și pescar
Originile rasei Yorkshire TerrierOriginile rasei Yorkshire Terrier
Potoroo SydneyPotoroo Sydney
Construirea unui coteț-otkormochnik 1100 goluriConstruirea unui coteț-otkormochnik 1100 goluri
Trichineloza (teniei bovină) la câiniTrichineloza (teniei bovină) la câini
Purcelușii în miniatură: mici de porc internPurcelușii în miniatură: mici de porc intern
» » » Porc care crede că este un câine!
© 2021 rum.perhegrigh.ru