rum.perhegrigh.ru

Primii pași mânz poreclit măcriș

Cu câteva zile în urmă, în micul oraș Dartmoor în Devon, pentru a aprinde un mânz mic, iar ieri a fost dus mai întâi la o plimbare. jurnaliștii DailyMail a decis să captureze reacția copilului și spune povestea nașterii sale.

Primii pași mânz poreclit Sorrel

Fotografia a fost capturat Sorrel, mersul pe jos prin lunca cu mama sa ...

Cred că ar trebui să înceapă cu faptul că mânzul a fost numit Sorrel. ponei mici, a căror creștere este în prezent un total de 50 cm, a fost născut în centrul iapa ponei poreclit Bottriell Swift. Ultima sarcină a fost mult timp de peste 11 luni, si nasterea a durat doar câteva minute!

Accepta genuri norocos centru angajat ponei Susanne Doughty (Suzanne Dufty). Femeia a spus că iapa a fost observat mai mult de o lună, și chiar a crezut că este necesar să intervină în procesul natural, dar totul a fost rezolvat de la sine ...

Primii pași mânz poreclit Sorrel

„Sa întâmplat în după-amiaza joia trecută. Am observat că de cinci ani Bottriell Swift se comportă într-un mod ciudat, și am dat seama că ea era în travaliu. Pentru a fi sincer ne așteptam la mult mai devreme ca sarcina a durat mai mult de 11 luni. M-am temut că, dacă apar complicații eu pur și simplu nu au suficientă experiență, dar după 2 minute pentru a aprinde un mânz mic, și a fost peste tot. A fost cel mai rapid de livrare în memoria mea“, - spune Suzanne.



Primii pași mânz poreclit Sorrel

Următoarele câteva zile vor organiza o măcriș cu mama sa, după care este planificat pentru a elibera restul de ponei mânz. Orașul este unul dintre cele mai importante centre de ponei Dartmoor din Anglia. Aceasta atrage o multime de turisti pentru a viziona caii mici, a căror creștere este rareori depășește 100-110 cm.

Primii pași mânz poreclit Sorrel

„Când sa născut Sorrel, au existat doar înălțimea de 50 cm. Este un pic mai mică decât creșterea medie a mânji, astfel încât în ​​momentul în care acesta este unul dintre ponei mic în Marea Britanie. În viitor, este puțin probabil să fie mai mult de 100 cm la greabăn creșterii sale, „- a spus Suzanne.

Între timp, o iapă Bottriell Swift Aceasta este a doua naștere. Doar peste un an în urmă, ea a dat naștere la o fată, care mai târziu numit Beatrice.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Micul Zebra de la grădina zoologică monarto Australian ZooMicul Zebra de la grădina zoologică monarto Australian Zoo
Culoare „tricou regina spaniolă“ sau toate costum isabellaCuloare „tricou regina spaniolă“ sau toate costum isabella
Denver Zoo salută mânz zebră GrevyDenver Zoo salută mânz zebră Grevy
Dl riscuri și rățuște saleDl riscuri și rățuște sale
Doar norocosDoar norocos
Taylor Swift a donat 10.000 $ pentru „dogoterapiyu“ prăjește vechi de 5 ani cu…Taylor Swift a donat 10.000 $ pentru „dogoterapiyu“ prăjește vechi de 5 ani cu…
Primele imagini ale Sumatran Tiger ChesterPrimele imagini ale Sumatran Tiger Chester
Pulovere scoțian pentru ponei Shetland!Pulovere scoțian pentru ponei Shetland!
Cât de mult este în valoare de acum un ponei și de unde să-l cumpere?Cât de mult este în valoare de acum un ponei și de unde să-l cumpere?
Cum cumpăr un mânz: Sfaturi pentru alegereaCum cumpăr un mânz: Sfaturi pentru alegerea
» » » Primii pași mânz poreclit măcriș
© 2021 rum.perhegrigh.ru