rum.perhegrigh.ru

Pat Blossom înapoi în sălbăticie

Acesta puțin pentru a ieși sau chiar să învețe cum să zboare un centru special pentru a salva liliecii din Australia (Bat Conservation & Rescue Qld).

Pat Blossom înapoi în sălbăticie

Foto: Bat Conservation & Rescue Qld

Blossom (Blossom) se referă la o varietate de vulpi zburătoare australiene - vulpe mici care zboară, mănâncă fructe și nectar de flori.

Pat Blossom înapoi în sălbăticie

Foarte tânăr Blossom găsi complet una fără mamă, ea a fost aproape a murit din labele pisicii. Cu toate acestea, cei calificați centrul a reușit să părăsească copilul și cel mai recent, ea a fost eliberată din nou în sălbăticie pe insula Macleay Island, Queensland (Queensland), Australia.

Pat Blossom înapoi în sălbăticie

Sanders Louise (Louise Saunders), Rusty înfloriți, a lucrat la centrul de 18 ani. Deși ea nu a avut doar să sugă o varietate de lilieci, dar un mic pui de muscă vulpe a trebuit să asistentă medicală pentru prima dată.

Pat Blossom înapoi în sălbăticie

In timp ce copilul a fost foarte tânără, ea a trebuit să-l transporta în mod constant cu tine într-o pungă mică, care atârna pe centura ei. Tot acest timp au fost inseparabile. Louise este foarte atașat de pitomitsy lui, asa ca a fost foarte greu să se despartă de ea.

Pat Blossom înapoi în sălbăticie

În timp ce era un pic floare hrănit un amestec special, compus din nectar și a inclus lapte. Flying Fox a câștigat treptat greutatea necesară și începe să învețe să zboare pe timp de noapte.

Pat Blossom înapoi în sălbăticie



Blossom de multe ori acoperi dreapta peste Louisa, în timp ce ea dormea, iar dimineața - în zori Blossom sa întors înapoi în geanta ei. Așa că au trăit până copilul în cele din urmă nu a devenit vulpea de zbor pentru adulți, gata pentru viață independentă și să se întoarcă în sălbăticie.

Pat Blossom înapoi în sălbăticie

vulpe care zboară mică - cea mai mică dintre vulpile de zbor: lungimea corpului de aproximativ 18,3-24santimetrov, greutate - 0,2-0,5 kg, anvergura aripilor - 1.21 m cap și trunchi acoperit cu par scurt :. cap și spate negru culoare, și burta - crem, auriu sau alb. Acesta este un animal foarte secretos, care preferă să nocturne.

Pat Blossom înapoi în sălbăticie

vulpi mici care zboară în Australia sunt amenințate cu dispariția din cauza reducerii habitatului. Defrișările pentru agricultură și construirea de complexe rezidentiale priva vulpile zburătoare casa lor obișnuită și alimente, reducând astfel semnificativ numărul lor.

Pat Blossom înapoi în sălbăticie

- A fost o experiență bună pentru mine - spune Louise. - Fără îndoială, decizia de a elibera floare la voință a avut dreptate, dar a fost foarte greu să se despartă de ea, pentru că eu sunt în această mică fată atât de atașat! Crezând că ea mi-ar fi dor, așa cum am dor de ea.

Video: Bat Conservation & Rescue Qld
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Cub Lipitoare gibon din CaliforniaCub Lipitoare gibon din California
Aici oncilla!Aici oncilla!
Micul-alunarilor numit DouglasMicul-alunarilor numit Douglas
Bronx Zoo s-au născut tânăr leopard de zăpadăBronx Zoo s-au născut tânăr leopard de zăpadă
Wombat și kenguronok - cei mai buni prieteni!Wombat și kenguronok - cei mai buni prieteni!
Potoroo SydneyPotoroo Sydney
Copilul Taronga Zoo alăptat QuokkaCopilul Taronga Zoo alăptat Quokka
Ne îmbrățișăm, prietenii mei!Ne îmbrățișăm, prietenii mei!
Salvation urangutanii indonezieneSalvation urangutanii indoneziene
Un trio neobișnuitUn trio neobișnuit
» » » Pat Blossom înapoi în sălbăticie
© 2021 rum.perhegrigh.ru