rum.perhegrigh.ru

Jucărie departe era jgheabului de hrănire pentru veverițe și păsări

Acest alimentator pasăre neobișnuit de jucării în formă de Dalek face în vârstă de 87 de ani, britanicul Victoria Baker (Victoria Baker), care locuiește în Lyndhurst (Lyndhurst) în Hampshire County.

Jucărie Dalek jgheab devin pentru veverițe și păsări

Foto: Victoria Baker / Lyndhurst, Hampshire

Far (Dalek) - o creatură fictiv dintr-o rasă extraterestră de mutanti de populara britanic de science fiction serialul de televiziune „Doctor Who» ( «Doctor Who»), producția de "Bi-bi-si".

Chiar și alune filmate și semințe de floarea soarelui este mult mai arata in pericol. Cu toate acestea, această veveriță gri curajos încă mai îndrăznesc să-i provoace la un obiect necunoscut. Ea a fost prima dintre toate creaturile care trăiesc în grădina doamnei Baker, el a decis să distrugă un inamic periculos, încercând să-l mănânce.

Jucărie Dalek jgheab devin pentru veverițe și păsări

Jgheabul este realizat din jucării vechi o dată a donat propria-nepot de zece ani, Charlie (Charlie). Jucăria a fost spart, iar ea a decis să-i facă un jgheab de hrănire pentru păsări și veverițe, care frecventau adesea casa unei femei în vârstă. Ea a acoperit cu migală semințe Dalek și arahide, pune-le pe un zahăr și unt de arahide de pre-topit.



- Chiar am vrut să fac ceva neobișnuit pentru vizitatori pădure, care de multe ori frecventate în grădina mea, - spune dna Baker. - Și am observat deja jucărie stricată de nepotul său. De ce nu-l utilizați? - femeie a crezut. Și folosind unt de arahide și zahăr topit, am început tinkering de alimentare.

Jucărie Dalek jgheab devin pentru veverițe și păsări

Și aici este mierlei acordat de departe :) Foto: Victoria Baker / Lyndhurst, Hampshire

- Mi-a luat câteva ore înainte am terminat creația lui. De fapt, am fost mulțumit cu rezultatul, de fapt, precum și proteinele de păsări locale. La început s-au temut de străin a apărut în grădina mea, dar după un timp se decid să se apropie de el și chiar să încercați să-l "pe dinte".

Mai întâi a venit la veveriță mea de departe gri. Ea a învârtit mult timp în jurul lui în indecizie, dar după cum știți foamea - nu matusa mea ... Când a dat seama că, înainte de unul dintre ei tratează ei favorit, am setat imediat la locul de muncă. Și, după o veveriță a apărut și vizitatorii cu pene, care au fost, de asemenea, nu potrivnic să ia masa, trăgând dintr-o distanță boabe cele mai delicioase.

Jucărie Dalek jgheab devin pentru veverițe și păsări

Asta e atât de teribil și "periculos" mutantă străin a devenit un jgheab de alimentare favorit pentru animale. Aceste imagini remarcabile luate doamna Baker, atunci când ea și nepotul ei, Charlie sa așezat la fereastră, uitam ca pădurea treptat oaspeții "dezarmat" le departe. Potrivit femeii, prima dată, ea a început să ma uit la serialul TV „Doctor Who“, înapoi în anii '60 cu copiii lor, iar acum se uita cu nepoții mei.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Caracatiță prezice victoria Germaniei asupra ArgentineiCaracatiță prezice victoria Germaniei asupra Argentinei
Și oile sunt în măsură să fie prieteni ...Și oile sunt în măsură să fie prieteni ...
Atenție, unele jucării pot fi periculoase pentru câine!Atenție, unele jucării pot fi periculoase pentru câine!
Wombat și kenguronok - cei mai buni prieteni!Wombat și kenguronok - cei mai buni prieteni!
Orca ucigaș din OrlandoOrca ucigaș din Orlando
"Zoo Negara" - National Zoo din Kuala Lumpur"Zoo Negara" - National Zoo din Kuala Lumpur
Taylor Swift a donat 10.000 $ pentru „dogoterapiyu“ prăjește vechi de 5 ani cu…Taylor Swift a donat 10.000 $ pentru „dogoterapiyu“ prăjește vechi de 5 ani cu…
Tipuri de alimentatoare de păsări și metode de preparare a acestoraTipuri de alimentatoare de păsări și metode de preparare a acestora
Lama a prezis victorie ChelseaLama a prezis victorie Chelsea
Victoria încoronat porumbel din ColchesterVictoria încoronat porumbel din Colchester
» » » Jucărie departe era jgheabului de hrănire pentru veverițe și păsări
© 2021 rum.perhegrigh.ru