rum.perhegrigh.ru

Prima noapte un cățeluș într-o casă nouă

Prima noapte un cățeluș într-o casă nouă

Prima noapte într-o casă nouă Acesta va fi sumbru pentru tine. Acest lucru este de înțeles: primul copil să doarmă fără o mamă caldă șolduri, frați și surori vor fi dificil. Am avut noroc în acest sens mai mult, ca catelusul am adus în casă cu fratele ei, și împreună ei nu m-au provocat o mare îngrijorare, cu toate acestea, pentru prima noapte, de două sau de trei ori am avut încă să se trezească atunci când whining devine tare. Locul unde au dormit era lângă patul meu, dar nu și în cazul în care am presupus inițial locul lor. Dar m-am gândit că, în orice moment, am putea să-i dea o mână și pat pentru a calma un pic. Și așa sa dovedit. Simțind mâna următoare, au calmat repede în jos, înțesată unul la altul și acoperite cu botnițe. Bălți și grămezi de dimineață a fost Nemerow. Dar în noaptea următoare am dormit.

Prima noapte, nu încercați să luați catelul la culcare! Desigur, pentru el, în conformitate cu înțelegerea sa, precum și pentru orice alt câine, nu există nici un loc mai bun de a dormi decât patul de master. Și a calma rapid în jos și adormi, dar atunci nu va fi capabil să explice de ce-l ieri în patul tău poți dormi, dar nu au astăzi. Și în fiecare seară, el va provoca să se asigure că ia permis să vină. Permițându-i să se stabilească în pat o dată ce sunt sortite să doarmă cu el în brațe în fiecare noapte. Pe de o parte, este chiar placut: nodul sforăitului cald la îndemână. Dar, pe de altă parte, acest nod dupa ce va creste. Și bine, dacă este câine mic, și, dacă este mare? Eu, de exemplu, muntele Pirineilor, este ceva asemănător cu nostru caucazieni. Vă puteți imagina ce se va întâmpla atunci când un vițel legitima somnul lor în patul de master? un loc pentru master a plecat? Prietenii mei de la momentul lasa catelul tau Doberman dorm în pat o noapte, le-am le elimina din el însuși un țiuit nou-venit. Da, l-au învățat într-un loc în catelul a avut un pat bun, dar de fiecare dată îl împroșcau din toată perioada premergătoare la culcare gazdele de noapte. Nu este foarte frumos atunci când între somn adânc cade asupra masei musculare dvs., și chiar începe să sape pentru ei înșiși un loc confortabil. Ceea ce este într-adevăr un vis!

Dacă nu ați ales o locație finală pentru somn de câine, să acorde o atenție acolo unde este cel mai ușor de pus în pat. Există, de asemenea, ar trebui să aranjeze patul lui. În plus, este necesar să se stabilească un loc permanent pentru mese, din nou, nu pe culoar, pentru a evita rănirea ei înșiși picior accidental castron.

Puteți citi articolul "casa catelus nou".



Pentru un mic caine de rasa aragaz banc poate servi ca o tavă de plastic cu așternut, pentru mai mare - saltea, chiar pliate în două straturi de o pătură veche copil. De exemplu, am folosi, de asemenea, o pătură vechi copil și l-au cusut două din țesături de acoperire saltele, care sunt modificate după cum este necesar. Nu cumpăra în magazine coșuri pentru animale de companie. Ele sunt frumoase, fără îndoială, dar absolut inutil, ca catelul cu siguranta va testa dintii si ruina lor. Dimensiuni canapele, ar trebui să fie suficient pentru a catelusul crescut mare era liber să se întindă pe ea, întins în orice poziție.

Nu poți ține un cățeluș în picioare în bucătărie și în zonele comune. Mașini de gătit produse de ardere cu gaz, abur din gătit și umiditate afectează negativ corpul câinelui.

Toți membrii familiei ar trebui să trateze animalele de companie cu afecțiune, mîngîindu-l, încurajând. Numai în acest fel, el află că un membru al „pachet“ și se va simți acasă cu încredere.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Un catelus in casaUn catelus in casa
Urangutanii construiesc cuiburi, cum ar fi ingineri realeUrangutanii construiesc cuiburi, cum ar fi ingineri reale
Shar-Pei achiziție catelus. Partea 1.Shar-Pei achiziție catelus. Partea 1.
Obișnuiți câinele la casaObișnuiți câinele la casa
De ce câinii latră pe timp de noapteDe ce câinii latră pe timp de noapte
Cum de a instrui un Chihuahua într-o tavă și un scutec?Cum de a instrui un Chihuahua într-o tavă și un scutec?
Aardvark din ChicagoAardvark din Chicago
Cum să aibă grijă de un catelus?Cum să aibă grijă de un catelus?
Că visele câinele?Că visele câinele?
Cum de a preda catelul să dormi noaptea?Cum de a preda catelul să dormi noaptea?
» » » Prima noapte un cățeluș într-o casă nouă
© 2021 rum.perhegrigh.ru