rum.perhegrigh.ru

Cum de a alege un post scratching pentru pisica. Tipuri de kogtetochek pentru pisici

Când manivela pisoi, lista de consumabile necesare și nu de mult poate fi lung. hrană

, boluri, tava de umplere, jucării, zgâriere posturi, de dormit, accesorii de igienă - și aceasta nu este o listă exhaustivă. Dacă nu ceva ce se poate face, și apoi, fără un scaun și accesorii, pe care animalul de companie va ascuți ghearele nu pot face nimic. Toate pentru ca o pisica normala si sanatoasa este o necesitate din timp în timp pentru a submina ghearele.

Mă întreb:

În primul rând, procedura este perfect elibereaza stresul si ajuta pisica sa alunge furia lui. În al doilea rând, ascutit ghearele lor, pisica face un fel de manichiură, permițând vechi ghearele actualizate în mod activ.

pisoi coloana fotografieEi bine, în cele din urmă, atunci când pisica ascute ghearele sale se întinde coloana vertebrală, se întinde, un singur cuvânt a fost exercițiu util. De aceea ascutitoare pisica este pur și simplu necesar pentru sănătatea morală și fizică. Și crede-mă, nu aveți nevoie decât zgârierea posturi mai puțin animalele de companie, deoarece nu va fi zgarieturi posturi vor suferi covoare, canapele, etc.

Care sunt locuri de zgâriat?

Cum de a sorta toate varietatea de companii și forme din care sunt făcute zgârierea posturi, și poate că puteți face un post scărpinat din resturi de materiale pe cont propriu? Să încercăm să înțelegem aceste probleme.

Forme și tipuri de kogtetochek. Ce bine kogtetochkami

Practic, chiar acum, in magazine toate mesajele zgâriere acoperite cu sisal. Sisal - o fibra naturala dur, care este răsucită în corzi și frânghii, astfel încât a tăiați partea exterioară a zgârierea posturi. Sisal este ideal mesajele de acoperire zgâriere. Este durabil, rezistent, este natural și inofensiv.

Wall pisoi fotografiePeretele staționar sau pisicuțe Este o placă, care este acoperit cu o pânză sau sisal coarda sisal. Fixat acest ascutitoare fixat pe perete, și este dificil să se miște. Pentru pisici cărora le place să coaja colțuri există colț zgârierea posturi, care sunt două plăci acoperite cu sisal, și fixați-l pe un colț.

pisoi în aer liber fotografieposturi de podea zgârierea Există voluminoase și plate. Plat - este o saltea de sisal diferite forme, care este pur și simplu așezat pe podea și cu lacrimi în sus pisica de pe ghearele ei pe ambele covor. Floor zgâriere, de asemenea, să apară posturi cu o varietate de curbe, ceea ce le face mai confortabil. Volumetrica - sunt poli atașați la o bază largă de forme rotunjite. Acest design este acoperit de o frânghie făcută din sisal, iar pisica ascute ghearele ca o coloană, cât și pe teren. Înălțimea coloanei ar trebui să fie suficientă, nu uitați că animalele de companie va creste.

pisoi colț fotografieDe asemenea, există mai multe seturi, care reprezintă două - sau construcție cu mai multe straturi de coloane, rafturi și case. Aceste complexe dau pisicii o suprafață mare, nu numai pentru măcinarea gheare, precum și de somn și jocuri activ. Dar, știi, există astfel de sisteme scumpe.

Deci, după cum puteți vedea alegerea este mare, dar este ușor de înțeles dacă știți bine preferințele animalului de companie, dorințele și posibilitățile tale.

kogtetochek foto pentru pisici

pisică cu pui fotografie zgârierea posturi pentru pisici fotografii si preturi gheare Ascuțitoare de pisici fotografie pisoi coloana fotografie Wall zgârierea posturi pentru pisici fotografie banc zgârierea posturi pentru pisici fotografie podea zgârierea posturi din fotografie carton ondulat

zgârierea posturi și case pentru pisici fotografie carton scratching pentru posturi pisica Maine Coon fotografie



Acest carton zgârierea posturi pentru rasele de talie mare, cum ar fi Maine Coon, pisici siberian, pisici Bengal.

case complexe zgâriere posturi pentru pisici fotografie casa cu zgârierea posturi pentru pisici fotografie

Kittens improvizat

coarda Sisal pot fi găsite acum în cele mai multe magazine de hardware. Aplicarea vă imaginația, folosind tablete și numărul de metri de nth sisal pentru a construi un perete sau gheare ascuțitoare podea plată. Sisal este ușor de înlocuit cu o bucată de covor vechi și ascutitoare apoi inutile cu propriile lor mâini vă va costa chiar mai puțin.

Unele pisici place sa mestece, iar pentru unul și zero carton ondulat. Deci, dacă aveți un astfel de destul de bun - nu regret pentru animalele de companie. Aceasta este o alternativă foarte bună la zgâriere de la magazinele de animale de companie.

Mă întreb:

Și în cazul în care spațiul de locuit și pentru a permite lumii, vă puteți aduce animalele de companie, la toate plăcerea cerească, a adus acasă o felie sau un ciot de copac oarecare. Crede-mă, torsul ta se desfată nu există nici o limită. Tu, de fapt, probabil, mai mult de o dată observat cu plăcere unele pisici stradă gheare lacrimă pe trunchiuri de copaci.

Cât despre mine personal, am decis imediat pentru mine ceea ce ar fi zgârierea pisicile mele. Deci, odată ce a cumparat un pisoi imediat a fugit la magazin. Am vrut să fiu sigur că a fost zgârierea podea, ușor să se deplaseze în jurul valorii de apartament și a fost nu numai un loc pentru măcinarea gheare, dar, de asemenea, un loc pentru jocuri și recreere.

Cum de a alege un post scratching

Mai ales fără a fi nevoie de bani pentru a cumpăra mare complex de joc, am ajuns aici doar o astfel de kogtetsarapku minunat. După cum puteți vedea, este un, o coloană cu o bază largă, raft de sus în somn, din care atârna bubonchiki. Pisica mea este foarte fericit. Coloana am luat doar 75 cm înălțime și pisicuta mea de adult acest lucru este suficient. Mai jos veți afla cât de mult zgârierea posturi pentru pisici.

prețurile

În Rusia

  • Coloana - 300-1000 ruble
  • Casa cu zgârierea posturi - ruble 2500-4500

În Ucraina

  • Coloana - 80-300 UAH
  • Casa cu posturi zgâriere - 600-1500 UAH

Alegeți ce să vă placă și animalele de companie, care este convenabil pentru tine. Nu zgârciți la bunătatea și îngrijirea, iar apoi pisica ta este mai mult decât recompensa cu murrrrrrrrr recunoștință.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Opțiuni pentru modul de a intarca un tapet pisoi lacrimă. Cum se intarca un pisoi pentru a rupe…Opțiuni pentru modul de a intarca un tapet pisoi lacrimă. Cum se intarca un pisoi pentru a rupe…
Cum se taie ghearele pisicii?Cum se taie ghearele pisicii?
8 Sfaturi simple pentru a tăia ghearele pisicii. Este posibil să se taie ghearele pisicilor8 Sfaturi simple pentru a tăia ghearele pisicii. Este posibil să se taie ghearele pisicilor
Cat zgârierea mobilier. Ce să fac?Cat zgârierea mobilier. Ce să fac?
Cum se intarca pisica pentru a rupe mobila?Cum se intarca pisica pentru a rupe mobila?
Unghiera pentru pisiciUnghiera pentru pisici
Scarpinatul posturi pentru pisiciScarpinatul posturi pentru pisici
Cum să tăiați ghearele unei pisiciCum să tăiați ghearele unei pisici
Cum de a obișnui pisica la zgâriat?Cum de a obișnui pisica la zgâriat?
Scarpinatul posturi și case pentru pisici: modelele cele mai confortabileScarpinatul posturi și case pentru pisici: modelele cele mai confortabile
» » Cum de a alege un post scratching pentru pisica. Tipuri de kogtetochek pentru pisici
© 2021 rum.perhegrigh.ru