rum.perhegrigh.ru

Emmanuel Tangka și șerpi

Majoritatea oamenilor nu le place șerpi, crezând aceste creaturi nesimțitori rece solzoase. Cu toate acestea, acest aviz nu este toți oamenii. De exemplu, Emmanuel Tangka (Emmanuel Tangco), pe de altă parte, iubește șerpi, atât de mult, astfel încât unele boa si pitonii locuiesc direct în casa lui!

Emmanuel Tangka și șerpi!

Emmanuel are o grădină zoologică privată mică în orașul Manila, în Filipine. Cele mai multe dintre animalele din grădina zoologică lui este doar șerpi (există mai multe zeci). Omul a avut loc în mod regulat la prezentările mici Zoo care să ia o parte directă a șarpelui.

„Nu cred că șerpi creaturi reci și nesimțitori. Îmi place să-și petreacă timpul în împrejurimile lor, motiv pentru care unii șerpi trăiesc în casa mea. Îmi petrec aproape zilnic, în grădini zoologice șarpe mic spectacol pentru a arăta publicului asamblat că acestea nu sunt periculoase“, - spune Emmanuel jurnaliștii care au venit să facă un raport cu privire la aceasta.

Emmanuel Tangka și șerpi!



Când reporterii în cele din urmă au fost în casa lui Emmanuel, că ceea ce a văzut a făcut impresie de neșters asupra lor. În camera de zi, bucatarie, baie si hol erau șerpi peste tot!

Emmanuel Tangka și șerpi!

„Îmi place să petrec timpul cu șerpi lor. Îmi place să se întindă cu ei pe pat și a citit o carte cu voce tare, îmi place să vorbesc cu ei înainte de a merge la culcare. Totul a început în urmă cu câțiva ani, când am devenit proprietarul Malabon Zoo. La acea vreme au existat doar câțiva șerpi, dar aceste boa și pitoni au atât m-au impresionat că am decis să crească numărul lor la jumătate. Curând am fost atât de atașat de jucătorii săi care au adus niște șerpi la casa lui! Desigur, există oameni care mă consideră nebun, dar eu sunt cu adevărat fascinat de șerpi! „- a spus Emmanuel.

Emmanuel Tangka și șerpi!

Emmanuel este atât de atașat la unii dintre jucătorii săi, permițându-le să doarmă în patul meu!

Ce poate un pic Emmanuel și nebun, dar show-ul lui, a avut loc la grădina zoologică, cum ar fi multe. Pe persoană, se joace cu șerpi lungi, vin în mod regulat pentru a vedea sute de oameni!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Vipera cel mai periculos. Vipera este periculos?Vipera cel mai periculos. Vipera este periculos?
Viperă mlaștină indianViperă mlaștină indian
Viper Orsini: o descriere a ceea ce să mănânce?Viper Orsini: o descriere a ceea ce să mănânce?
Ca șerpi de împerechere. caracteristici de împerechereCa șerpi de împerechere. caracteristici de împerechere
Cobra atac în Africa de Sud - câinele salvează proprietarul cu viața luiCobra atac în Africa de Sud - câinele salvează proprietarul cu viața lui
Berlin Puii s-au născut la grădina zoologică jaguarBerlin Puii s-au născut la grădina zoologică jaguar
În China, cu ferma șarpe subteran sa răspândit 160 cobreÎn China, cu ferma șarpe subteran sa răspândit 160 cobre
Cel mai faimos, celebrul șarpeleCel mai faimos, celebrul șarpele
Șerpi regaleȘerpi regale
Narcisse gropi șarpe în CanadaNarcisse gropi șarpe în Canada
» » » Emmanuel Tangka și șerpi
© 2021 rum.perhegrigh.ru