rum.perhegrigh.ru

Ursari hiene

fotograf sud-african Pieter Hugo a făcut această serie de imagini în timpul călătoriei sale în Nigeria, în urma dresorii de animale sălbatice, pe care le-a numit „People-hienă“ (hiena bărbați). Multe mituri înconjoară aceste jucători ambulanți, șamani și vindecătorii, distra publicul în compania hiene domesticite, maimuțe și pitoni gigant în jurul valorii de Nairobi.

ursari hiene

Hugo pieter

ambarcațiunile lor simplu le permite să facă într-un fel o viață, care arată trucuri cu animale și oferind cure publice nepretențioase pentru toate bolile. Pieter Hugo dezvăluie o lume a relațiilor complexe la un pas de supraviețuire, în cazul în care conceptele familiare de autoritate și ascultare, tradiție și modernitate, realitate și misticism și-au pierdut mult timp semnificația lor.

ursari hiene

Hugo pieter

Iată cum el însuși, Peter Hugo: „De la un prieten de reporter din Nigeria, am aflat despre existența așa-numitul Gadawan Kura, dresorii sau hiene. Câteva săptămâni mai târziu, am ajuns la Abuja, în cazul în care am fost de acord să se întâlnească câțiva artiști vagabonzi. Ei locuiau la marginea orașului, în bordeiele sărace - câțiva bărbați, o fetiță, trei hiene, patru maimuțe și câteva pitoni.

ursari hiene

Hugo pieter

A fost un grup de rătăcire menestreli, vindecători și dresorii de animale sălbatice pentru a face o viață de divertisment mulțimea. Toate acestea erau rude apropiate sau îndepărtate și angajate în comerț, care sunt moștenirea generațiilor anterioare.

ursari hiene

Hugo pieter


Am fost lovit de modul în care tratează animalele - apoi cu iubire fara margini, atunci unele cruzime inexplicabilă. Și am decis să se concentreze pe portrete si trage doar astfel de momente. - uneori oribile, uneori atingând, dar întotdeauna paradoxal "

ursari hieneursari hiene

Hugo pieter

ursari hiene

Hugo pieter

ursari hiene

Hugo pieter

ursari hiene

Hugo pieter

ursari hiene

Hugo pieter

ursari hiene

Hugo pieter

ursari hiene

Hugo pieter
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Denver Zoo a devenit noua casa a hiene țipătoareDenver Zoo a devenit noua casa a hiene țipătoare
Porecle pentru YorkiesPorecle pentru Yorkies
Prietenia neobișnuită între leilor tineri, hienă și pui de tigruPrietenia neobișnuită între leilor tineri, hienă și pui de tigru
Fotograf macacFotograf macac
Cu patru degete de la Cincinnati AriciCu patru degete de la Cincinnati Arici
Denver Gradina zoologica cresc tinere hienă pătatăDenver Gradina zoologica cresc tinere hienă pătată
Mangobo gorilă și au devenit cei mai buni prieteniMangobo gorilă și au devenit cei mai buni prieteni
Aricii dezvăluie secretele lor „spinoase“Aricii dezvăluie secretele lor „spinoase“
Hienă dungi Femeie și urmașul eiHienă dungi Femeie și urmașul ei
Porecle pentru huskiesPorecle pentru huskies
» » » Ursari hiene
© 2021 rum.perhegrigh.ru