rum.perhegrigh.ru

Alpaca austriece la fermă împodobite în stil retro!

La o fermă Alpaca-teren, care în Austria, care conțin mai multe zeci de alpaca. In fiecare an, în primăvara animalele sunt forfecate cultivate aici, dar în acest an proprietarii fermei au decis să nu bărbierit pur și simplu alpaca chel, și le-o coafura popular în al 70-lea și 80th ani ai secolului trecut fac!

alpaca austriece la fermă împodobite în stil retro!

Ferma respectivă este situată în partea de vest a Austriei în apropiere de Salzburg. proprietari de ferme Karina și Erwin Stadler ținute la fermă câteva zeci de alpaca. Locul de nastere al acestor animale neobișnuite este America de Sud.

Desigur, cultivate în ferma alpaca austriac nu a fost doar pentru distracție (deși asta). Alpaca sunt cunoscute pentru lâna lor, folosit pentru a face pături calde, pături și haine. La o fermă tăiat Alpaca-teren va avea loc anual, dar de data aceasta a decis să-l un mod foarte original, face.

alpaca austriece la fermă împodobite în stil retro!

„Tatăl meu și am decis că ar fi foarte amuzant daca nu suntem doar animalele noastre podstrizhom chel, și de a face pentru ei coafuri în stil retro!“ - spune Karina Stadler.

Desigur, inițiatorul acestei idei a fost o fată, dar tatăl meu a sprijinit fiica lui. În câteva zile, fermierii pentru a alege coafura vor fi relevante pentru un anumit animal. Ca urmare, acum la o fermă de alpaca-teren rătăcește aproximativ o duzină de alpaca elegante. Se pare că toate aceste animale au venit la ferma direct din cluburile de noapte din anii '80!

alpaca austriece la fermă împodobite în stil retro!

„Am fost capabili de a obține nu numai cantitatea necesară de blană, dar în același timp, face alpaca este foarte frumos și amuzant,“ - a declarat Erwin Stadler.

DailyMail constată că un alpaca adult poate produce pana la 2-3 kilograme de blană valoroase. Cositul este, de obicei, a avut loc în primăvară la alpaca de iarnă au avut din nou timp pentru a obține.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Noii locuitori ai Zoo LimpopoNoii locuitori ai Zoo Limpopo
Clementine - cele mai fine tolochka din Marea BritanieClementine - cele mai fine tolochka din Marea Britanie
Câini (foto): câine de fermă, se stabilească cu succes în spații deschise urbaneCâini (foto): câine de fermă, se stabilească cu succes în spații deschise urbane
Keahey Vicki și pisica ei ...Keahey Vicki și pisica ei ...
Ziua Îndrăgostiților pentru HertaZiua Îndrăgostiților pentru Herta
În China, cu ferma șarpe subteran sa răspândit 160 cobreÎn China, cu ferma șarpe subteran sa răspândit 160 cobre
Jumpy miel numit LavandăJumpy miel numit Lavandă
Ferma „baksbani“ gunoi așteptat de la o pereche de oi albe cu ochi albaștri pe…Ferma „baksbani“ gunoi așteptat de la o pereche de oi albe cu ochi albaștri pe…
Micul alpaca de la Zoo SaginawMicul alpaca de la Zoo Saginaw
Pensionar într-un bazin de crocodiliPensionar într-un bazin de crocodili
» » » Alpaca austriece la fermă împodobite în stil retro!
© 2021 rum.perhegrigh.ru