rum.perhegrigh.ru

Keahey Vicki și pisica ei ...

Există mulți oameni buni care, atunci când a văzut o pisică fără stăpân sau de câine, poate lua animalul acasă. Așa a făcut eroina acestui articol Vicky Keahey (Vicky Keahey). Aici sunt doar o femeie adăpostită departe de torsul acasă, iar aceste animale de pradă!

Vicky Keahey și pisica ei ...

Sub îngrijirea unei femei fragile, care a lucrat o dată ca un medic veterinar, a fost la fel de mult ca 27 de animale. La o fermă din Texas, în cazul în care Vicky Keahey, dispuse în carcase spațioase pentru lei, pume, tigri și pantere ... Vicki a spus toți elevii normale pisicile domestice, și în ciuda riscului posibil unei femei intră în liniște cuști și chiar mângâind animalele lor de companie.

Vicky Keahey și pisica ei ...

„Totul a început în urmă cu cincisprezece ani. Am fost duși la o clinică veterinară pentru puma bolnav numit Tahoe. Animalul a fost cumpărat ca un animal de companie, dar în curând proprietarul doar obosit de jucării vii. Puma a venit la noi într-o stare foarte proastă. Animalul nu a fost bine întreținute și drenate. Apoi am decis să-l adăpost de la ei înșiși“, - spune Vicky Keahey.

Vicky Keahey și pisica ei ...

„Tahoe a locuit în casa noastră timp de patru luni. Prima dată când animalul epuizat am hrănit pui carne măcinată. A trebuit să învețe un întreg teanc de cărți diferite, pentru a oferi puma ingrijire adecvata. Curând Tahoe revenit complet și a început să se simtă un membru cu drepturi depline al familiei. De exemplu, el a iubit să doarmă pe patul meu, așa că în fiecare noapte a trebuit să se grăbească să ia primul pat, în caz contrar Tahoe atunci nu a fost să-și alunge „- femeia a spus cu un zâmbet.



Vicky Keahey și pisica ei ...

De atunci, au trecut 15 ani. În acest moment, ferma familiei Keahey cuști echipate în care trăiesc, șaisprezece tigri, șase Cougars, pantere trei, doi lei. Toate acestea sunt absolut manual, iar Vicki vine să-l într-o cușcă fără frică.

Vicky Keahey și pisica ei ...

„Singurul lucru pe care îl iau cu mine - o sticlă cu un amestec de oțet și apă. apărarea mea - un miros înțepător care pisicile nu le place groază cum. Cu toate acestea, am aproape niciodată folosi sticla - nu dau un motiv, „- a spus Vicky Keahey.

Vicky Keahey și pisica ei ...

Aproape toate secțiile Vicki absolut îmblânzit și foarte entuziasmat atunci când o femeie vine să-i viziteze în cuști. Cele mai multe dintre pisicile care trăiesc la ferma de mai mulți ani și în acest timp de prădători periculoase au devenit un colibri comun acasă.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Pisoi Cougar în căutarea pentru o casă!Pisoi Cougar în căutarea pentru o casă!
Grădina zoologică Lowry alăptat Cougars copii FloridaGrădina zoologică Lowry alăptat Cougars copii Florida
Familia chilian și-a găsit pe Cougar bucătărieFamilia chilian și-a găsit pe Cougar bucătărie
Oregon Zoo la adăpost temporar cubs cougarOregon Zoo la adăpost temporar cubs cougar
Pume și Skunk de arahidePume și Skunk de arahide
Florida puma - istoria de disparițieFlorida puma - istoria de dispariție
Capibara ca un animal de companie!Capibara ca un animal de companie!
Shepherd Lilika și rysyataShepherd Lilika și rysyata
CaracalCaracal
Ass-artist!Ass-artist!
» » » Keahey Vicki și pisica ei ...
© 2021 rum.perhegrigh.ru