rum.perhegrigh.ru

Raven se joaca cu o crenguta

Unii oameni cred că păsările pe tot restul pe reflexele tale innascute, astfel încât comportamentul lor este foarte previzibil. Cu toate acestea, acest lucru nu este mai mult decât confuz, pentru că, uneori cu pene comit astfel de acte, care atribuite reflexele este pur și simplu imposibil!

Raven se joaca cu o crenguta

De exemplu, în vârstă de 62 de ani, german Jens Budrihu a reușit să ia o imagine a unui corb negru, care uita totul în lume, cu abnegație tinkered căzut la pământ o crenguță de copac.

Jens observat parcul de păsări din Schleswig. Primul om a apărut în fața lui pasăre decedat ca cioara neagră pe spate. Venind mai aproape, Jens a dat seama că a fost greșit. Raven întins pe spate și răsucite într-un foarte ridicat un pic picioarele crenguță.

Raven se joaca cu o crenguta



„La început, mi se părea că pasărea rănită sau grav bolnav, dar în curând am devenit convins de contrariul. Raven a fost complet sănătos. Mai mult decât atât, pasărea a fost în mod clar într-o stare de spirit bună, entuziasm juca cu o crenguta de iarbă găsit în copac. Cele mai multe păsări apuca aceste ramuri numai în scopul construcției de cuib, dar ciorile doar să se joace cu ea! „- a spus german.

Negru Crow a fost atât de fascinat cu creanga de copac căzut, el nu observase abordat Jens Budriha. Omul scăzut la pasărea cât mai aproape posibil, și de a scoate aparatul de fotografiat, a luat cateva imagini. Raven nu acorde atenție la clicurile camerei publicate la câțiva metri distanță de el, și a continuat jocul cu o crenguta.

Raven se joaca cu o crenguta

Puțin mai târziu, uita la imagini de ciori, un expert cu privire la comportamentul păsărilor Dave Paynter spune că acest lucru se întâmplă foarte des.

„Oamenii subestimează adesea păsări, crezând că comportamentul lor este limitată la un anumit interval. Cu toate acestea, acest lucru nu este cazul, iar păsările sunt în stare să și ne poate surprinde. Ciori și coțofene păsări sunt foarte inteligente. Ei sunt capabili să învețe o mulțime, chiar și pentru a se distra, ca ciorile cu fotografii. Am văzut o mulțime de păsări care păreau un comportament imprevizibil. Deci, o zi am fost uitam o cioară care zboară cu capul în jos pentru nici un motiv aparent pentru ea, „- a comentat poze Dave Paynter.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
Cioc le lipseșteCioc le lipsește
Cum de a preda o baie perus?Cum de a preda o baie perus?
Cum se numește un papagal cu un cioc mare și ceea ce mănâncă?Cum se numește un papagal cu un cioc mare și ceea ce mănâncă?
Rezidenți St Petersburg surprins de o cioară albă.Rezidenți St Petersburg surprins de o cioară albă.
Parcul pădure a apărut pui pasărea soareluiParcul pădure a apărut pui pasărea soarelui
Boy și cel mai bun prieten al lui Woody Woodpecker!Boy și cel mai bun prieten al lui Woody Woodpecker!
De ce ciori oamenii de atacDe ce ciori oamenii de atac
Păsările de pradăPăsările de pradă
Budgerigar: cea mai bună pasăre pentru apartamenteBudgerigar: cea mai bună pasăre pentru apartamente
Meerkats de HertfordshireMeerkats de Hertfordshire
» » » Raven se joaca cu o crenguta
© 2021 rum.perhegrigh.ru